Sorrento, szezonon kívül

Olaszország Sorrento Purple

Ott-tartózkodás ideje: 2018. okt. 09.  - 2018. okt. 13. (4 nap)

0 hozzászólás I 255 látogató olvasta. Rögzítve: 2019. feb. 17. küldd el ismerősödnek
avatar Delawer Beszámolója
Purple értékelése
Delawer értékelése:

3.6

3.6

Az egész ott kezdődött, hogy évekkel ezelőtt láttam a "Napsütötte Toscana"-t és ott az egyik jelenetben megláttam egy nagyon szép helyet. Positano.
Akkoriban megnéztem térképen, rákerestem a neten...egyszer el kell mennem oda!
Idén tavasz végén pedig elhatároztam, hogy ősszel elmegyek, elmegyünk a fiammal.

Hetekig nézegettem a Wizzair, Wizztours oldalait, kerestem szállást a bookingon, ismerősöket kérdezgettem, stb.
Végül mindent a Wizztours-on keresztül csináltam.

Egy ismerős lány figyelmeztetett: Kisgyerekkel nem lesz annyira élvezet, ez inkább romantikus nyaralásra kellemes hely.

Igaza volt :)

Mindenesetre nekivágtunk és amit csak lehetett megterveztem!

Tervben volt kocsibérlés, de annyi figyelmeztetést kaptam parkolással, vezetési stílussal kapcsolatban, plusz ugye nehezítésként ott volt az a fura dolog, hogy a bérelt kocsiba még gyerekülést is szerettem volna, ami majdnem duplázza a teljes bérlést! Nonszensz.

Így átterveztem tömegközlekedésre az egészet.

Egy Nápoly- Sorrento hajóút, egy Amalfi vidék bele kell férjen, így terveztem.

Azzal sajnos nem számoltam, hogy a kisfiam beteg lesz az utazás idejére így ésszerűsítettem a dolgokat, s igen...lemondtam ezekről a kirándulásokról.

Milyen is volt Sorrento (Nápoly)?

A repülőút hatalmas élmény volt, a kisfiam számára első út!
Megérkeztünk, leszálltunk.

Különböző fórumokon olvasva azt ajánlották, hogy ne a repülőtérről induló Alibus-t, hanem pl. a közelből induló 182-est használjam.

SOHA!
Gyerekkel, felmálházva nem szabad ilyet csinálni!

Nápolyban nem igazán találni olyan embert, aki segítséget tud nyújtani angolul. A repülőtéren a telefonom lényegében elhalálozott, térerő volt, de internet (bár roaming-ot írt, semmi sem csorgott le) nem volt.
Mentett térkép nem töltődött be...kissé meg voltam lőve.

Ezer szerencsém volt, egy kb. 60 éves tipikus olasz "jósnő" kinézető hölgy tudott annyira angolul, hogy megtaláltuk a Garibaldi-t és sikerült a "Circumvesuviana" vonatra is felszállni.

Az állomás bizony hagyott némi emléket bennem... sőt, egész Nápoly, annak ellenére, hogy olvastam előre... nem a tisztaságáról híres város.

Az állomáson dohányoztak, mi igyekeztünk olyan helyre ülni egy kőpadon, ahol nem ért minket.

A "Circumvesuviana" egy nagyon kis, 3 kocsis vonat. Kb. HÉV színvonalú.
A Garibaldi a 2. megálló, de már ott tömött volt, így mi végig álltunk. Vagyis én, a kisfiam a hátizsákon csücsült :)

Az út majd másfél óra volt első alkalommal és kegyetlen hosszúnak tűnt. Megérkeztünk St. Agnello állomásra és mivel internet továbbra is nuku így az emlékeimre hagyatkozva elindultam a tenger irányába.
Tényleg nagyon egyszerű dolgom volt, nem hiába néztem meg a térképet párszor otthon.

Megérkeztünk, elfoglaltuk a szállást és irány egy pizzéria (mert az volt legközelebb)

Aznap este nagyon hamar sikerült elaludni.
A szállás.
Egy aranyos kis 3 csillagos szálló, semmi rendkívüli, még a szobaablak sem a tengerre nézett. Ellenben a folyosó, a fürdő felőli kilátás eléggé kellemes volt!

Sorrentoban olyan hihetetlenül sok minden nem található, félúton van lényegében Nápoly és a látványosabb területek (Amalfi, Capri) felé így egy eléggé csendes környék.

Ha nem autóval közlekedsz, akkor eléggé kényelmetlen tud lenni a tömegközlekedés. A fentebb említett Circumvesuviana zsúfolt volt még szezonon kívül is.

Ellenben eléggé sűrűn megáll és kb. fél óra, óránként megy vonat Nápoly - Sorrento között.

A következő napok igazából arról szóltak, hogy sétáltunk Sorrentoban, nézelődtünk, elmentünk Nápolyba, ettünk, játszottunk...szóval teljesen egyszerű, hétköznapi családi nyaralás a tengerpart mellett.