Ausztria, Bécs, a Botanikus kert, SzG3

Ausztria Bécs

Ott-tartózkodás ideje: 2018. nov. 08.  - 2018. nov. 08. (1 nap)

0 hozzászólás I 632 látogató olvasta. Rögzítve: 2018. nov. 12. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria bécs botanikus kert

A Belvedere kastély és annak parkja mellett található a Bécsi Egyetem Botanikus Kertje. Miután a kastély sokak célpontja, így könnyen be lehet iktatni a Botanikus Kert megtekintését. A belépés díjtalan. Úgy láttam, hogy nem mindenhonnan közelíthető meg, pld a Főpályaudvar felőli végén nem lehet bejönni. Szerintem a legjobb a nagy (felső) Belvedere kastély felől meglátogatni. Itt egy nagyobb félkör alakú tér van, annak a végében van egy bejárat. Valamint úgy láttam a térképen, hogy a Belváros felőli oldalon is be lehet jutni ide. Arra figyelni kell, hogy főleg télen nagyon hamar zárnak. Mivel pont novemberben tudtam eljutni ide, nem a legszebb formáját mutatta a kert, valamint eléggé be volt borulva. Ezzel együtt szerintem érdemes legalább egyszer oda vissza megnézni (ez főleg a hosszúkás alakja miatt jó program). A középső kapun keresztül vissza juthatunk a Belvedere palota területére.