Mau North

Mauritius Mauritius-Cap Malheureux

Ott-tartózkodás ideje: 2019. ápr. 04.  - 2019. ápr. 10. (6 nap)

0 hozzászólás I 31 látogató olvasta. Rögzítve: 2019. ápr. 29. küldd el ismerősödnek
avatar Kcico Beszámolója
Sziasztok,

Röviden osztanék meg néhány praktikus tudnivalót-tapasztalatot.
Mielőtt elindultunk először az égtájat választottuk ki-keletet mindenki szelesnek írta, ami nekünk nem barátunk így azt egyből kizártuk. Dél nagyon szimpatikus volt Le Morne miatt de csak nagyon drága szállásokat találtunk sajnos. Nyugaton (flic & flac) úgy találtuk hogy zsúfolt, sok "üdülőfalu" egy rakáson, az ilyet kerülni szoktuk, így kerültünk az északi csúcsra, a Seaview Calodyne hotelba****.
Nem bántuk meg, bár tényleg nincs ott szinte semmi, mindenhez autó kell (rövidebb távokra bicikli).

A hotel kicsit...lepukkant ha részleteiben nézzük, itt-ott kicsit megbarnult, kipergett a fuga, de tisztaság volt és ezek az apróságok csak akkor vehetők észre ha nagyon odafigyelsz.

A személyzet nagyon segítőkész;az étteremben szuperek voltak a pincérek-szerintem öt csillagos ellátást kaptunk, széket betolták a fenekünk alá, italt nem hagyták, hogy mi magunk öntsük stb, ennél több szerintem nem kell.
Szóval a staff *****+.
Félpanziót fizettük, reggel-este büféasztal- teljesen megfelelt.

Bár tervben volt a hotel területén lévő búvár bázis, végül nem velük merültünk pedig csak pár lépésre voltak a szobánktól...

Meglepően emberiek voltak (úgy általában az országban) az árak-nyilván nem magyar árak de a helyszínhez képest teljesen vállalható (olcsóbb, mint a Balaton, haha). Mikor a hotel éttermében ebédeltünk (ami nem volt az árban), egy magyar étterem árait fizettük (2 főre 7500 ft 2 főétel+egy nagy üveg víz).

A hotel taxiját használtuk többször is, szintén tűrhető áron (városokon át taxizni sehol sem olcsó).

Ami csalódás volt:

-Pamplemousse
Szép-szép de úgy láttuk, hagyják nőni a fákat amikkel nincs meló aztán ennyi. Sehol egy virágoskert amin látszik, hogy gondozva van, csak fák meg fű, meg pár szocreál medence amik koszosak voltak vagy alig volt bennük víz. Nem érte meg a pénzt, láttunk már sokkal szebb botanikus kerteket.

-Dolphin watching Tamarin bay
Remélem jól emlékszem ami a helyszínt illeti.

Előző nap voltunk egy MÁSIK dolphin watch-on ami életre szóló élmény volt-a nyílt tengeren kristálytiszta vízben, csak 2 kis hajó volt, a delfinek láthatóan jól érezték magukat.

ehhez képest az öbölbéli nagy pénzkidobás!

-az öbölben a víz koszos, látótávolság a víz alatt kb fél méter egyébként kb fekete a víz
-15 (!) hajó (köztük két nagy katamarán) tele emberekkel
-a hajók üldözték a delfineket, mikor melléjük értek, az emberek szó szerint rájuk ugrottak, mindenkinél gopro meg szelfi bot, egymát rúgták-lökték félre, borzalmas volt, gyomorforgató. Egy idő után már nem is mentünk a vízbe, mérgesek voltunk és drukkoltunk hogy szegény delfinek minél hamarabb lelépjenek.

Szóval van jó és rossz ("szupermarket")dolphin watching is, nekünk mindkettő megvolt.

Összességében ajánlani tudjuk csak az országot.