MtCook és Queenstown

Új-Zéland

Ott-tartózkodás ideje: 2007. márc. 31.  - 2007. ápr. 02. (2 nap)

2 hozzászólás I 2 394 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. aug. 03. küldd el ismerősödnek
avatar HollaiG Beszámolója

Cimkék: AJ  Bungy  Hackett  MtCook  Queenstown

MtCook , Új-Zéland, sőt Ausztrál-Ázsia legmagasabb pontja - 3755m-vel.
Egy éjszakát töltöttünk el a lábánál fekvő MtCook faluban. Sajnos az időjárás nem volt kegyes hozzánk, így nagy kirándulásokat nem tudtunk tenni ott, de a táj még így is lélegzetelállító, dörgött, villámlott, esett (a frizurám tartott).
Én már mondjuk túl voltam egy gleccsertúrán, MtCook másik nyugati oldalán lévő Franz Josef gleccseren (Hokitika -> később erről is lesz beszámoló).

Nekem ez volt az első éjszakám YHA szálláson. Kicsit furcsa volt. Szoknom kellett, hogy két idegennel osztottuk meg a szobánkat, illetve a közös konyha is érdekes volt. Itt inkább elmentünk enni egy kisebb étterembe, ami nem kicsit volt drága. Ugyan nyár vége volt, de éjszakára be kellett fűteni, mert elég hideg volt.

Másnap tovább indultunk reggel Queenstown felé, ahova estére oda kellett érni.
Mt Cooktól, így kellemes tempóban autókáztunk és gyönyörködtünk a tájban. Előfordult, hogy egy kilométer alatt háromszor is megálltunk annyira festői volt a táj, hogy muszáj volt képet készíteni!
Útközben találtunk egy birkát, amelyik kiszökött, kicsit farmerkodtunk és „megkergettük”, vissza akartuk terelni.

Az út során talán az volt az egyik legszebb amikor a hegyekből megérkeztünk
Királynő városa fölé és meredek szerpentinen kellett alá ereszkednünk Queenstown-ba. A város az extrémsportok szülővárosa, így életem első Bungy ugrására befizettem az AJ Hackett (bungy „feltalálója”) bungy központba. Itt van a világ második legmagasabb ugróplatformja, ami két hegy közé van kifeszítve, és 134 m-t lehet zuhanni ca. 8 másodperc alatt, körülbelül 38e Ft-ért. Megfizethetetlen élmény és a MasterCard-om is ott volt :).
A környéken forgatták a Gyűrűk Ura több jelenetét is. Itt én is gyűrűhordozó lettem, ugyan ezüst, mert az arannyal nem vagyok kibékülve. Az eredeti gyűrű (amit a filmhez készítettek), Nelsonban - északon - lehet megtekinteni.

Utunkat a dél-nyugtra lévő Te Anau felé vettük ahol a következő négy napot töltöttük.

Itt meg az ugrásomat tekinthetitek meg....
ÁHHH
Feltöltve: 2007. aug. 03.
DT - 2007.08.15. 14:56

Wanganui, Új-Zéland
www.magyar.wanganui.info

NZ magyar információs és közösségi portál
www.magyarok.co.nz

Sherman - 2007.07.24. 10:45

Vágyaim között szerepel egy Új-Zéland út. Nagyon várom a többi képet. A Wetához nem ugrottatok be?:)