Ausztria, Mondsee, SzG3

Ausztria MondSee

Ott-tartózkodás ideje: 2019. júl. 28.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 342 látogató olvasta. Rögzítve: 2019. szept. 10. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Ausztria mondsee tó alpok

1. nap.
Mondseevel (vagyis annak megtekintésével) mindig az volt a bajom, hogy valahová állandóan siettem és soha nem tudtam beiktatni megállóként, pedig az autópálya szinte teljesen körbeöleli (a maradék helyen a tó van). Most végre sikerült itt is megállni, mivel ez egy családi kirándulás volt és nem siettünk sehová. A megállást a feleségem miatt is beiktattam, mivel (jó régen) erre vitt az első nyugati útjuk és itt éjszakáztak az első nap végén, tehát egy jó alkalom volt a nosztalgiázásra. A tóparton nagy parkolók vannak, itt érdemes letenni a kocsit (ingyenes). A tóparti séta után be lehet gyalogolni a városmagba, ami nem túl nagy, de igen szép. Javaslom, hogy ne a bevezető út mentén menjen be bárki, mivel attól nem túl messze van egy szép gyalogösvény, ahol alkalom van igénybe venni (ha valaki bírja a kb 5 oC-os hideg vizet) a mindenhol megtalálható Kneipp medencét és a kéz bemártós medencét. Szerintem egy jó órát nagyon kellemesen el lehet itt tölteni.