Szlovákia, Pozsony, Dunacsún, a Duna gát, SzG3

Szlovákia Pozsony

Ott-tartózkodás ideje: 2021. júl. 31.  - 2021. júl. 31. (1 nap)

0 hozzászólás I 310 látogató olvasta. Rögzítve: 2021. aug. 22. küldd el ismerősödnek
avatar 252gabor Beszámolója

Cimkék: Szlovákia Pozsony Dunacsún Duna gát

Most. hogy beszereztük a QR kódos EU-s oltási igazolványt, kicsit neki indultunk a feleségemmel szomszédolni (Bécs és környéke), viszont óhatatlanul is útba esett ez a hely, mivel mi soha nem Hegyeshalomnál megyünk át a határon, hanem Kittsee-nél. Így, bár az út kb. 10 km-el hosszabb, viszont biztos vagyok benne, hogy esetenként akár több órával is rövidebb is lehet, valamint visszafelé a szokásos bevásárlásaimat is el tudom intézni (főleg alapanyagok és étel konzervek), van ott minden: Billa (3 is), Spar, Hofer, meg egy csomó más üzlet is. Amúgy úgy kell Kittsee felé menni, hogy Rajkánál a határ előtt le kell menni az autópályáról, majd irány Szlovákia (most senki nem volt a határon ellenőrizni), majd Rusovcénél kell figyelni, hogy a falu közepén az út jobbra kanyarodik, nekünk egyenesen tovább kell menni (elsőbbség adás!). A következő faluban, Jarovcénél kell egy kicsit figyelni, mert a falu közepén jobbra fordul a főút, nekünk itt is egyenesen kell tovább menni. A falu után kissé kacskaringós lesz az út, ettől nem kell megijedni, átmegyünk az autópálya felett (az még érdekes lehet, hogy ezt az utat azért javasoltam, hogy ne kelljen ezért az 5 km-ért szlovák autópálya matricát venni, de lehet hogy ezen a rövid szakaszon nem kell megyek fizetni! Erről tud valaki valamit? - szalay3 kukac gmail.hu). Kittsee-nél a falu végén van a nagy bevásárló központ.

Na de vissza Dunacsúnhoz:

Ahogy áthaladtunk a határon, kb 1 km-re enyhén jobbra visszafelé hajolva megy az út a duzzasztó mű felé (vigyázat, van egy másik út, ami látszólag a faluból megy ugyan oda, de az már bicikli út, autóval nem járható). Ahogy áthaladunk a három hídszerűsége (ezek a duzzasztó művek), amikor elérjük a Duna üzemvíz csatornát és az út jobbra fordul, ott kell leparkolni. Itt található egy modern művészeti kiállítás (nem tudom mit keres itt) - Danubiana - minket nem nagyon érdekelt (11- Euro volt a belépődíj/2021). A duzzasztók hídjain végig sétálva lehet látni az egész kialakítását, nem túl szép látvány. Az üzemvíz csatornában sem volt elég víz, a szélétől kb 10 m meder szárazon volt. Amúgy a képek magukért beszélnek.