Magyarország, Oroszlány, Majkpuszta, Esterházy kastély + kamaldu

Magyarország Oroszlány

Ott-tartózkodás ideje: 2022. máj. 19.  - 2022. máj. 19. (1 nap)

0 hozzászólás I 1 056 látogató olvasta. Rögzítve: 2022. máj. 21. küldd el ismerősödnek
avatar 252gabor Beszámolója

Cimkék: Esterházy kastély kamalduli remeteség  Magyarország  Majkpuszta  Oroszlány  SzG3

Mostanában több olyan helyet is meglátogattunk, amelyeket mostanában újítottak fel. A kastély és a remeteség felújítása a Nemzeti Kastélyprogram keretén belül történt meg és nemrég adták át. Így összekapcsoltuk ezt a látogatást a tatai Fényes Források Tanösvény meglátogatásával.
Amúgy az egész projekttel semmi bajunk nem volt, de azért találtunk némi 'magyaros' megoldást:
Ahogy letértünk az útról a parkolóba, láttuk, hogy milyen szép tó található a parkoló mellett. Így igazán nem is tűnt fel, hogy van ott két ház mivel semmilyen felirat nem volt rajtuk. Átsétáltunk a gáton majd egy kis lankáson felmentünk a kastély bejáratához. Itt szembesültünk azzal a ténnyel, hogy vissza kell mennünk ahhoz a két házhoz, amelyek a parkoló mellett voltak találhatóak, mivel csak ott lehet jegyet venni. Ott nem igazán értették, hogy mi a problémánk. Mi a parkolóból egy logikus úton mentünk fel a kastélyhoz, közben ugyan láttunk néhány szürke táblát, de azok nem igazán hívták fel a figyelmet a jegyvásárlásra. Visszafelé megnéztük ezeket, szürke alapon sötétszürke feliratok. A fogadó épület parkoló felé eső oldalán van egy nagyobb egybefüggő fehér felület, oda kellett volna nagy betűkkel kiírni, hogy Pénztár. Senki nem tévesztette volna el. Na miután megvettük a jegyeket, felmentünk autóval a kastélyig (a gáton hivatalosan át lehet menni a gáton) és ott leparkoltunk. Már korábban szembesültünk azzal, hogy nem a pontos indulási idők vannak kiírva, hanem az, hogy ajtónyitás félóránként. Ha nagyon akarjuk, akkor ki lehet számolni, hogy mikor van ajtónyitás, mivel az első 10:00-kor történik, de szerintem egyszerűbb lett volna kiírni a pontos időpontokat, vagy legalább azt, hogy minden egész és fél órában van ajtónyitás. Ugyanis ekkor pontosan lehet ehhez alkalmazkodni és ha van időnk, akkor a látogatás előtt meg tudjuk nézni a kastélyparkot, mert szép. Még egy információ fontos lett volna: minden egész órában van vezetett túra, a félkor szabadon, vezetés nélkül lehet mászkálni. Utolsó: a bejárat mellet ki van téve egy kastélylátogatási szabályzat, ott a fotózással és videózással kapcsolatban azt írták, hogy fotózni bármely jegy birtokában szabadon lehet (erről a kép megtalálható a fotóalbumban). Akkor miért is kellett fotójegyet vennem? Ha amúgy volt jegyem, amelynek birtokában szabadon fotózhattam.
Akkor vissza a kastélyhoz és a remeteséghez. Nem tudom, hogy szakmailag milyen volt a felújítás, szerintem az egész nagyon szépen megoldott, most még vadonatúj szaga van, minden tip-top, kb 2 óra alatt végig járható. Megéri ellátogatni ide (a fotók elmondanak mindent).
Ja és valami még: aki teheti, menjen fel a templom toronyba, pazar a kilátás (kb 110 lépcsőfok).
Az összes kép fotóalbuma itt érhető el: https://magyarorszagfotoalbumok.blogspot.com/2022/05/magyarorszag-oroszlany-majkpuszta.html