Svájc, Stein am Rhein (2022), SzG3

Svájc Stein am Rhein

Ott-tartózkodás ideje: 2022. máj. 31.  - 2022. máj. 31. (1 nap)

0 hozzászólás I 260 látogató olvasta. Rögzítve: 2022. jún. 19. küldd el ismerősödnek
avatar 252gabor Beszámolója

Cimkék: rajna  Stein_am_Rhein  svájc

Elérkeztünk első svájci helyszínhez, ez Stein am Rhein. Legutóbb 2010-ben jártam erre felé, a két hét egyik legborúsabb napja volt, a színek alig látszottak. Pedig itt ez a nagy szenzáció, a festett és favázas házakból álló belváros, ill. annak össz. városképe. Picike hely, talán 250 m x 150 m a mérete. Most szép idő volt, viszont azzal szembesültem, hogy a legszebb házak észak-észak/kelet tájolásúak, talán kora reggel süt rájuk a nap, én pedig akkor nem tudok itt lenni. Viszont lehet, hogy pont e miatt maradtak meg teljes épségben. A belváros három hosszanti utcából áll, ebből is a Rathausplatz a legszebb, itt találhatóak a festett házak zöme. A Rajna partja nem igazán szép, de azért érdemes legalább az egyik irányban végig sétálni rajta. Látható, hogy itt a Rajnában csapvíz minőségű víz folyik. Miután körbe jártam a belvárost, egy jót ebédeltem (jó drága volt), mentem tovább Schaffhausenbe, Büsingenen keresztül. A fotók mutatják meg igazán a belváros szépségét.