Svájc, Schaffhausen (2022), SzG3

Svájc Schaffhausen

Ott-tartózkodás ideje: 2022. máj. 31.  - 2022. máj. 31. (1 nap)

0 hozzászólás I 478 látogató olvasta. Rögzítve: 2022. jún. 19. küldd el ismerősödnek
avatar 252gabor Beszámolója

Cimkék: rajna  Schaffhausen  svájc

Most Schaffhausenben vagyunk, a kanton "főváros"-ában. Kissé csalódott voltam, nem ilyenre emlékeztem (1973). Mostanában kissé kikerültük és arra jutottam, hogy ez nem is volt olyan nagy baj. Azok a szép házak, amelyek Stein am Rein-ben megvoltak, itt csak nyomokban voltak fellelhetőek. Ezért nem is igen írok a városról, nagyjából látható a képekről (főleg a fotóalbumban). Az is "érdekes" volt, hogy noha ott van a Rajna, mint elég jelentős folyó, de a partjára nem fordítottak valami nagy figyelmet, szinte teljesen jelentéktelen. Az egyetlen, ami igazán tetszett, az a Munot nevű vár volt (az első kép jobb felső sarkában lévő piros karika szerűség). Ide elsősorban a kilátás miatt érdemes feljönni, viszont rengeteg lépcsőn kell felgyalogolni. Innen látható a város és a folyó látképe, a túlpart már Zürich kantonhoz tartozik. Persze a makulátlan tisztaság, rend itt is megvan, de valahogy nem fogott meg a város (e miatt persze nem kell sajnálni, hogy ilyen helyeken 'kell' mászkálnom).
Viszont a vasút állomása jó volt, sok mozdonyt és vasúti szerelvényt tudtam a vasúti gyűjteményembe fotózni.