Svájc, Zürich (2022), SzG3

Svájc Zürich

Ott-tartózkodás ideje: 2022. jún. 01.  - 2022. jún. 01. (1 nap)

0 hozzászólás I 177 látogató olvasta. Rögzítve: 2022. jún. 20. küldd el ismerősödnek
avatar 252gabor Beszámolója

Cimkék: limmat  svájc  Zürich  zürichi tó

Zürich Svájc legnagyobb városa, de nem a fővárosa. A nagyvárosok minden rossz tulajdonságát hordozza, ezt némileg enyhíti a fekvése: több kisebb-nagyobb folyó szeli át, valamint a Zürichi tóra is nyitott. Az nagyon szimpatikus, hogy szinte mindenhol lehet a vizekhez közel jutni, ha kell, akkor stégszerű gyalogos járdán a folyó felett, vagy árkádos gyalogút, stb. A zsúfoltság miatt a belvárosban viszonylag kevés a zöldfelület, ahogy kifelé haladunk, megnő a parkok száma. A víz közelsége mindig kedvezően hat az emberekre, főleg így, hogy szinte járda közelségbe hozzák. Ez persze azzal jár, hogy a hidak alatt alig férnek át a vízibuszok, az egyik képen látható, hogy milyen lapos. Érdekes, hogy a városháza is a vízre települt.

Annyira nincsenek szép, régi házak, hogy a Google Earth-n is csak azt látni, hogy van egy utcácska, ezen a néven: történelmi utca színes homlokzatokkal. Nagyjából ennyi. Zsúfoltság, villamosok és autók ugyanazon a sávon, parkolás csak mélygarázsban, stb. Ide igazából azért jöttem, mivel ez a város eddig kimaradt a programjaikból, de úgy láttam, nem sokat veszítettem vele.

Svájcban (néhány kivételtől eltekintve) szerintem a természeti szépségeket kell megnézni (egyéni vélemény), abból viszont kimeríthetetlen a választék.

A beszámoló teljes fotóalbuma itt látható: https://svajcnnhhszg3.blogspot.com/2022/06/svajc-zurich-2022-fotoalbum-szg3.html