Never Ever Korfu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Görögország Korfu Villa Spiridoyla

Ott-tartózkodás ideje: 2007. júl. 21.  - 2007. júl. 28. (7 nap)

21 hozzászólás I 21 151 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. júl. 29. küldd el ismerősödnek
avatar tripylipstick Beszámolója

Cimkék: Korfu  szállás

Villa Spiridoyla értékelése
tripylipstick értékelése:

Soha nem gondoltam volna, hogy előfordul egyszer, hogy egy nyaraláson alig várom már, hogy induljunk vissza Mao-ra. Ezúttal viszont így történt. Az első negatív élmény a szálláshelyen, Sidariban ért minket. Baráti társaságunkkal egy egész appartman házat béreltünk ki. A házi néni annak rendje és módja szerint rögtön el is kérte a bérleti díj felét előre, majd közölte, hogy ne dobjuk a wc-be a papírt, mert eldugul, tároljuk ezt a kukában. (Egyébként az egész szigeten ez a bevett higiéniai módszer, ami nekem, európai emberként egy kissé kényelmetlen megoldás.) Ezek után pedig közölte azt is, hogy hiába van az appartmanhoz medence, ő a szezon közepén nekünk ezt nem fogja feltölteni vízzel. Így egy héten keresztül csak álmodozhattunk arról, milyen lenne csobbanni egyet a medencénkben a baráti társasággal. Így aztán maradt a tenger, bár bár ne így lett volna. Egyik este fél 6kor döntöttünk úgy, hogy megmártózunk a habokban, amikor is 3 euróval szeretett volna lehúzni minket a napozóágyért felelős személy fél óra ágybérletért cserébe. Nos, ettől mi eltekintettünk, hiszen egy gyors úszkálás alatti táska tárolás nem ért meg nekünk 3 eurót. Így aztán "merő jóindulatból" a napozóágyas pali "elfelejtett" figyelmeztetni bennünket, hogy olaj szennyezett a tenger és ha lehet, inkább hagyjuk a fürdőzést. Nyakig olajosan jöttünk ki a tengerből, amit csak acetonnal lehetett levakarni rólunk...nagyon kellemes érzés volt. És ha már a jóindulatnál tartunk, megjegyezném, hogy ilyen lehúzós, rosszindulatú és mogorva emberekkel még soha nem találkoztam, mint a Korfuiak, akik nem mellesleg belőlünk, a turistákból élnek. Vagyis csak szeretnének, mert nyilvánvalóan nem megy nekik a biznisz. Korfut ugyanis az 5 évvel ezelőtti Siófokhoz tudnám hasonlítani, amikor a horribilis árak és a pökhendi kiszolgálás miatt teljesen üres bárokat, üres éttermeket és halálraítélt szezont lehetett látni. Az infrastruktúra pedig a 15 évvel ezelőtti Siófokot idézi. Sehol nem lehet bankkártyával fizetni, nincsenek bankautomaták (még a repülőtéren sem-illetve eredetileg ott egy volt, ami ott jártunkkor épp üzemképtelen volt), összesen egy taxitársaság van (legalábbis Sidariban), akik alig beszélnek angolul, így telefonon képtelenség elmagyarázni, mit szeretnénk. Az árak viszont felháborítóak! Csak néhány példa: vacsora 4 fő részére 40.000 Ft-nak megfelelő euro (előétel, főétel 2 kancsó asztali bor), bevásárlás egy hússütéshez: 42.000 Ft-nak megfelelő euro (hús: bárány, hozzá zöldségek: paprika, paradicsom, hagyma, olíva, feta sajt valamint egy kevés mirelit rák és víz). Nos, szerintem ez felháborító, tekintve, hogy ebből az összegből Bp-en nem egy napig élek...A motorbérlésnél is igencsak meg akart fejni minket a kereskedő, mondván, ha este 9től másnap este 9-ig béreljük a motort, akkor másfél napot fizessünk ki. Ez a sajátos időszámítás már tényleg kiverte a biztosítékot nálam, mert szerintem a 24 óra nem másfélnap, hanem csak 1.
De Korfun nyilvánvalóan egész más az időszámítás, még a repülőtérnek csúfolt felszállópályáknál is, ami inkább emlékeztet egy hazai vidéki vasúti váróteremre, mint egy nemzetközi repülőtérre. Itt ugyanis csaknem 6 órán át várattak minket. Senki semmit nem mondott arra vonatkozóan, hogy haza tudunk-e repülni a charter járatunkkal vagy sem. Inni, enni nem adtak, pedig 3 óra várakoztatás után kötelező lenne, az információkat pedig édesdeden visszatartották. Végül kiderült, hogy a gépünk megsérült, de 6 óra fel s alá járkálás után hazavittek bennünket EURÓPÁBA! Budapest ugyanis Korfuhoz és Sidarihoz képest VILÁGVÁROS!!!!
kirinshiku - 2010.07.11. 14:36

Ennek a kislánynak nem nagyon érdemes írni,mivel 3 éve be sem lépett az oldalra.Egyébként még nem voltam Korfun,de nem hiszem,hogy különbözne a többi szigettől illetve a szárazföldtől,nagyon kedvesek,barátságosak a helyi emberek.Ha pedig egy más kultúrát akarok megismerni,akkor legalább a szokásokat illik betartani.Üdv mindenkinek

nmelinda - 2010.07.11. 13:28

Sziasztok!Én 2009 augusztusában voltam Korfun. Még csak hasonló negatívumokkal sem találkoztam, mint amit a beszámolóból megismerhetünk. Korfu csodálatos hely, aki egyszer járt ott, az biztos hogy vissza szeretne még menni, és vissza is fog!!! Én szerelmes lettem Korfuba!!! Mi is Sidarin voltunk, ami szerintem a fiatalok számára a legjobb hely a szigeten. Jó nektek, hogy olyan drága ételeket ehettetek! Mi annyi pénzből általában heten vacsoráztunk együtt, annyi különbséggel, hogy több estén keresztül. A többi estén pedig ettük, amit vittünk.:-) Nem is találtunk olyan drága éttermet, ezért nem is értem... A tenger kristálytiszta volt, nem tudom Ti melyik részén fürödtetek. Mi a közeli településekre is ellátogattunk, pl. Peroulades, és mindenütt tiszta víz fogadtott. Mi az apartmanunk medencéjét nem is használtuk, mert aki tengerpartra megy nyaralni az szerintem fürödjön a tengerben, ha meg nem ott akar maradjon Magyarországon és csobbanjon egyet valamelyik strandon! A helyiek pedig a világ legjobb emberei. Nem tudodm Te kikkel találkoztál...nem magyarok voltak véletlenül?? A görögök hihetetlenül barátságos és kedves emberek, segítőkészek. Imádják a magyarokat, és ez látszik is!!!! Bejártuk az egész szigetet, és mindenütt kedvesen fogadtak. Szerencsére minket mindig megértett mindenki...nem volt gondunk a kommunikációval. Ha valamit nem értettek, elmagyaráztuk a dolgokat, ezzel nincs probléma. Nem tudom, nektek miért nem sikerült :/ Talán máshogy kellett volna a dolgokhoz állnotok!!!! És valóban..Pest Korfuhoz képest egy világváros! Ha erre vágysz akkor ne egy szigetre menj nyaralni, hanem New Yorkba! Sajnálom, hogy nem úgy sikerült a nyaralásotok, ahogy terveztétek. Talán még egyszer vissza kellene mennetek Korfura, és nyitott szemmel járni, felfedezni a sziget szépségeit, és Sidari nyüzsgő életét! Aki idén megy Korfura, annak nagyon kellemes nyaralást kívánok a legcsodálatosabb szigeten ahol eddig valaha is jártam! Én Zakhyntosra megyek, de már tervezgetem a visszatérést Sidariba! :D

karesz94 - 2010.06.23. 11:52

nem tudom ki írta ezt a beszámolót ne egy hülye eszetlen ********* volt és ezt még tudnám ragozni a világon nincs még egy vendégszeretőbb nép mint a görög már 4* voltam bejártam az egészet és sosem volt még probléma úgy ahogy az előttem lévő írta nem is akartad magad jólérezni az ilyen ember maradjon otthon azt dögöljön meg hát ennyi

mokkaczuka1 - 2009.07.27. 09:24

Gyerekek, ha valaki kalandot keres, az menjen a Mély-Balkánra, de családostul, pihenésre az ilyesmi alkalmatlan, és ma már annyit akarnak kérni érte, mintha az olasz, a francia vagy a spanyol Riviérára mennél.

jujj - 2009.06.11. 08:16

Nahát...Sztem ez nagyon szomorú...El kell lazulni nyaralás közben , nem hibákat keresni és ócsárolni másokat. A görögök sokkal lazábbak a magyaroknál, és ha azt nézzük nálunk sokkal több mogorva és lehúzós ember él mint máshol...a tisztaságról meg csak annyit ( nálunk kb. 1 millió ember él putriban..., és nagy öröm a patyolat tiszta Budapesti metróval utazni, a Mávról ne is beszéljünk... stb.)Én eddig 2x voltam Korfun de nem bántam meg, nagyon jól éreztem megam a szigeten. Bizony a nyaralás zsébe kerül... és ezt vastagon megfizettetik velünk turistákkal, ja és nem kötelező a nyaralás, el lehet menni Büdöskisfüttyösre ÓCSÓBÚL- teszkódiszkózni...ÜDv:Jólmegmondtam Géza

NMcL - 2009.06.05. 03:28

Na ezt most kár volt elolvasnom, mert csak felhúztam magam:SKisasszony, mélységesen sajnállak, hogy a SZÖRNYŰ Korfu szigetén nyaralhattál!ÉS akkor a komment: 1.wc papíros dolog az egész mediterráneumban így működik,a régi csatornavezetékek miatt2.Sajnos nem tudtatok fürdeni: az ember azért megy tengerhez, hogy abban lubickoljon és élvezze, ne pedig a klóros medencében tespedjen. Ajánlom a Palatinust, vagy a kertedbe egy gumimedencét sidari helyett!3.Olajszennyezés és az aceton esete:gondolom napolaj volt, de lehet, hogy DIREKT rátok nyitottak egy tanker hajót...4. Taxi: gyalogosan édesem!Vagy a buszok vagy a MÉREGDRÁGA motorbérlés. Taxizz Pesten éjjel, de ne egy tengerparti kisvárosban!5.Emberek: a görög az egyik legtündéribb nép, szóval biztos látták az arcodon a fitymálást...és tudod, amilyen az adjon isten...6.Vacsora: történetesen ismerek Sidariban egy isteni helyet, ahol 1,5 euróért hatalmas és finom gyrost eszel...7. képzeld, nekem legutobb 10 órát kellett várnom a gépemre, hogy hazautazzak. Mégsem hisztériáztam, hanem elütöttük az időt a reptéren, plusz 1 hét szánsájn után mit pattogjak??Azért keltem ki így magamból, mert Korfu az egyik kedvenc desztinációm és imádom a görögöket. Kb 10 alkalommal voltam már az országban,és imádom!Telőtől talpig! Neked drágám, meg ajánlom Dubait az igényeidhez, ott nem lesz szocreál Siófok feeling. Vagy leginkáb Ózdon egy kerti csapot/gumimedencét...ott a wc pappert is lehuzhatod, medencéd is van, taxi is, olcsón ehetsz zsömlécskét parizerrel!!!! :)))

ateszka - 2009.01.30. 22:08

úgylátom,hogy rajtad kivűl mindenki jól érezte magát korfun,köztük én és az egész családom a 80 éves nagymamával eggyütt.szerintem legközelebb maradj budapesten az a tuti/szerinteD/

Pancsa - 2008.03.27. 08:18

Én is voltam szeptemberben Korfun és nekem egy hatalmas élmény volt.Nagyon jól éreztük magunkat.Egy rossz szavunk nem lehetett semmire! Görögország legszebb szigete szerintem, és a görög emberek vendéglátásában ismét nem csalódtam!

horsica - 2007.10.05. 18:20

sziasztok!Megjöttünk Korfuról-és nekünk minden nagyon tetszett!Moraitikán volt a szállásunk, de béreltünk quadot és Sidaritól Kavosig keresztbe/hosszába bebarangoltuk a szigetet!Fantasztikusan gyönyörű, nekünk a kaja is ízlett-a wc-papír origamizást pedig a végére megszoktuk:)Ja, és a kifutópálya meg szuper klassz!:)puszHorsica

Gabesz - 2007.09.25. 13:58

Hát ez a beszámoló tényleg kamu, legalább 50% -ban! Két jótanács: ha nyaralni mentek, mindenképpen érdemes utazási irodán keresztül és nem egyénileg, mint ti. Ez egyfajta garanciát jelent, kvázi biztonságot az ilyen problémákkal szemben. A másik, hogy mielött elmész valahova, mindenképp érdemes róla információt gyűjteni! Kb 1 óra alatt 500 oldalnyi adatot lehet találni az interneten Korfuról! Pld: www.korfuinfo.hu, vagy google, stb...

fuzesiz - 2007.09.16. 20:35

Valóban vicces ez a beszámoló. Mi 2 kocsival voltunk 8-an 2 éjszakát egy kempingben július 25-27-ig. Sidari gyönyörű, bár hogy milyenek a körülmények, azt nem tudom. Szerintem még senki sem halt bele, hogy a kukába dobja a wcpapírt.Amúgy volt "szerencsém" a korfui rendőrséghez és más hivatalos személyekhez is, és azonkívül, hogy lusták mint általában a déliek, nagyon kedves volt mindenki.Ne Korfut hasonlítsd a kihalt Siófokhoz, hanem Sidarit. Korfu városában akkora tömeg volt este, hogy már zavart.Fel kellett vennem 300 eurót, és 100m-en belül találtam ATM-et. Nem tudom, lehet, hogy Sidariban tényleg nincs.A robogóbérlés reggeltől estig tart, az az egy nap. Nem 24 óra. Hanem 1 nap. Mi úgy kértük (15 euró helyett 20-ért), hogy másnap reggel vihessük vissza. Ez 10 helyett 11 körül történt meg, de a csávó nem szólt semmit, csak mosolygott.Ja és úgy kezdtem korfui nyaralásomat, hogy egy kamion levitte szinte az bal első ajtómat a kompon. Mindemellett elég jól éreztem magam. Pedig nem vágyom vissza oda annyira.

Bandee - 2007.09.14. 17:08

Mi ugyan Messonghin voltunk, de ott simán lehetett a nagyobb boltokban kártyávan fizetni, s bár több dolog is drágább, mint itthon, én nem láttam ilyen aránytalan különbségeket.Gyros 1,3 eurokenyér 0,7 euroUHT tej 1,2 euroFeta sajt 1,2 euro / 10dkgstb.A robogó bérlés elég egyszeru mert azt hiszem valami lánc lehet ott.. legalábbis 13 irodájuk volt a szigeten: kaució nélkül, szépen magyar ügyintézovel beszélgetve valami vaddisznó alacsony áron sikerült robit kölcsönözni 4 napra asszem 24 euró árban. Az éttermi vacsora 2 fo részére (foétel üdíto koktél vagy fagyi) 18-22euro között volt.. Ez elég közel van a magyar árakhoz.A medencérol: az apartmanunkhoz volt s az utószezonban is tudtuk használni a tulaj naponta használta a szurot és azt mondta, hogy télire sem engedi le, mert nincs fagy úgyse és túl hosszú ido feltölteni a 18*6*2m-es medencét...

horsica - 2007.09.08. 23:06

Sziasztok!Én most először utazok a párommal Korfura, amit már nagyon-nagyon várok-de nagyon remélem , hogy csupa jó és szép élményben lesz részünk!Eddig mindekitől csak egyöntetű véleményt hallottam:Korfu az egyik hely, ahová még egyszer vissza akarnak térni!Azért ez jelent vmit, nem igaz?:)

kjumika - 2007.08.16. 21:52

Hát nem tudom ti "melyik" Korfun jártatok, de mi nem találkoztunk ennyi negatívummal, sőt azért több volt a pozitív dolog! Az emberek velünk kedvesek voltak, az árakkal sem voltak problémáink... Érdekes..

mona-lisa - 2007.08.16. 16:27

"Budapest ugyanis Korfuhoz és Sidarihoz képest VILÁGVÁROS!!!! "Így is úgy is világváros, nem kell egy kis szigethez hasonlítani :)Egyébként köszi hogy leírtad az élményeidet, tanúságos. Nem akarlak bántani, de ha indulás előtt picit utána jártál volna annak hova utazol, egy szuper nyaralásban lett volna részed ehelyett. Korfu mindíg ugyanolyan, azok viszont akik odautaznak nagyon nagyon különbözőek....

Pancsa - 2007.08.16. 11:35

Ez a beszámoló egy kicsit miszpicsásra sikeredett :-)

Picur - 2007.08.13. 16:46

Szia! Köszi a "jókívánságot" Korfura. Mi már ötödjére megyünk, de semmiféle rossz tapasztalatunk nem volt. Igaz tudtuk, hogy egész Görögországban külön kell gyűjteni a WC papírt a régi csatornarendszer miatt, mert egyébként eldugulna. A sziget gyönyörű, az emberek nagyon barátságosak. A reptéri kifutópálya arról híres, hogy európa egyik legrövidebb pályája és csak nagyon gyakorlott pilóták mehetnek oda. A repülőtér egyébként nem nemzetközi, csak amolyan helyi mint pl. nálunk a sármelléki, vagy a debreceni. Nem tudom mihez viszonyítva írod ezeket a megállapításokat. Sok helyen jártunk már a világban és bátran mondhatom, hogy ez nem tartozik a rosszabbak közzé. Mindig béreltünk motort, kocsit és tapasztalatból mondhatom, hogy mindig rugalmasak voltak a bérleti idő tekintetében és egyszer sem húztak le bennünket.

Becherovka - 2007.08.13. 12:51

Nem értem az egészet! Többször is voltam (voltunk) Korfu szigetén, de ehhez hasonlókkal nem találkoztam.Sidari az egyik legszebb hely a szigeten - nem tudom hol fürödtetek, de hogy ennyire szennyezett lett volna a tenger elképzelhetetlen számomra - na mind 1 ezt ti tudjátok. A másik a medence - minek medence mikor körbe vesz a tenger? Medencében ott idehaza kell fürdeni nem tengerparti országban - ez már f@szság és sznobizmus teteje!Ja és ha annyira "lúzerek" voltatok, hogy mindennel át akartak cseszni benneteket az rajtatok is múlott. Idehaza ugyan így próbálnak le húzni mindenütt csak idehaza nem annyira figyeled. Javaslat ha utazol készülj fel mindenre, és ne légy felháborodott ne várd el hogy meg oldják mások a problémáid - old meg magad és légy talpraesett.

tripylipstick - 2007.08.02. 22:09

Jó nyaralást Korfun! : )) Kívánom, hogy életed végéig oda menj!!!
Amúgy a lakosságot rövid ó-val írják...

kgpz - 2007.08.02. 21:10

Én is júliusban voltam Korfun,igaz nem Sidariban,viszont ellátogattunk oda is.Nekem nagyon tetszett,veled ellentétben,és semmi olyat nem tapasztaltam amikről te írtál!A repülőgép indulásával kapcsolatosan pedig csak annyi,hogy még itthon is benne volt a hírekben,kizártnak tartom,hogy ne lett volna tájékoztatás!Viszont inkább induljon 6 órával később biztonságban,mint jóval előbb bizonytalanul!Én egyébként Mallorcán ugyan így jártam és kibírtam!Szerintem gyönyörű a sziget és mindenkinek csak ajánlani tudom!Legközelebb csak 5*-os szállodába,all inclusive ellátással menj nyaralni,akkor biztos nem lesznek ilyen problémáid!

diantomi - 2007.08.02. 11:57

Szia,Úgy látszik sokakkal ellentétben veled furcsa dolgok történtek Korfu szigetén. Hát a vacsora 42 EFt ért kicsit furcsa. Én idén júliusban voltam Sidariban. Az árak tényleg kicsit magasak, de véleményem szerint ti elég észnélkül mentetek mind vacsorázni, mind vásárolni. Az általad leírt árak egyszerűen nem igazak!!! Kb fele áron már drágább étteremben kajálhattatok volna. A boltban vásrlás sem tűnik reálisnak. Nem tudom, talán nem tudtok számolni és jól átvágtak, ami elég ritka. Ha annyira vágytatok a medencére , akkor nyugodtan használhattátok volna bármelyik, a városban található medencét, mivel minden medence nyitott bárki számára. Ez törvényi előírás. A napágyért egész Korfun fizetni kell, mint ahogy Magyarországon is így van ez. De nem kötelező használni.Valóban (nekem szerencsém volt, olyan apartmanban voltam,ahol nem dobozba kellett dobni a wcpapírt) a wc papírt nem a wcben kell lehúzni, de ez teljesen általános dolog egész Görögországban. Ezt már az utazás előtt is tudhattad volna! De szerintem ki lehet bírni. A véleményem, hogy nem is nagyon akartad magad jól érezni, ezért semmi sem stimmelt. Sajnálom.Korfu gyönyörű és ezt nem sokan vitatják. Ja! Egész Korfun 110 ezren laknak BPen 1,7 millóan. Nem tudom, hogy össze kellene e hasonlítani a két várost.A szomszéd magyar pár például majdnem csak bankkártyával fizetett!Remélem következő nyaralásod sokkal kellemesebben fog telni.

Sidari bejegyzett lakóssága 50 fő!!! Szezonban is kb 4-5000 ember van a faluban. Szerinted hány taxitársaságra van szükség???