A Vidrócki híres nyája

Magyarország Mátrafüred Mátrafüredi Akadémiai Üdülo

Ott-tartózkodás ideje: 2007. júl. 26.  - 2007. júl. 29. (3 nap)

0 hozzászólás I 2 718 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. aug. 02. küldd el ismerősödnek
avatar Aniko71 Beszámolója

Cimkék: Egerszalók  fürdő  Gyöngyös  Mátra  túra

Aniko71 értékelése:

3.3

3.3

... csörög, morog a Mátrába. Mi egy hosszú hétvégén csörögtünk, és némileg morogtunk is a Mátrában, ld. az Akadémiai Üdülőhöz fűzött megjegyzéseimet. Amúgy tényleg szép helyen van, de kissé elvette a kedvünket a hajnali szauna.

A programjaink a következőek voltak:

1. nap: Kékesre fel kocsival, innen S. le gyalog a sárga jelzésen, én kocsival le a Vörösmarty fogadóig, ott lepark. Innen együtt gyalog fel a kék kereszten Galyatetőre, itt ebédeltünk a buszmegállóval szemben, sajna elfelejtettem az étterem nevét, de finom volt, káposztás sztrapacskát. Galyatetőről le az országos kék túrán vissza a kocsihoz, összesen 16 km.

2. nap. Izomláz. Ennek következtében kocsival Parádsasvár, megnéztük kívülről a kastélyszállót, és hasztalan kerestük a parádi vízet. Apám tippje: a Klarissza forrásnál ingyen lehet vizet vételezni. Recsk: Nemzeti Emlékpark, kőbánya, Faludy (a neve pontos ivel van az emléktáblán). Sirok: vár megtekintése alulról. Eger: ebéd, csillagvizsgáló a Fősulin. Egerszalók: termálfürdő. Ezt mindenkinek ajánlom, isteni volt!!!

3. nap. Mátra Múzeum, Gyöngyös. Nagyon szépen felújították, és igen színvonalas a fosszília és ásványgyűjteménye. A vadászati kiállítás is érdekes volt, és persze a kismamut csontváza az előtérben rulez!
Vettünk is mamutos pólókat. Hazafelé Gödöllő, kastélyparkban séta.

tokaj Bor-kő túrák Észak-Magyarországon
A hűvösebb idővel se maradjatok otthon, ilyenkor is sok lehetőség vár benneteket a szabadban....
hotel Új hotel nyílt Hollókőn
A régió turizmusa szempontjából mindig jó hír, ha minőségi hotel nyitja meg kapuit. Külön öröm,...