Stresszmentes Zakynthos

Görögország Zakynthos Agios Sostis Sofia Apartmanház

Ott-tartózkodás ideje: 2007. júl. 13.  - 2007. júl. 20. (7 nap)

2 hozzászólás I 16 831 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. aug. 01. küldd el ismerősödnek
avatar dragoco Beszámolója

Cimkék: Agios  Görögország  Sofia  Sostis  Zakynthos

Sofia Apartmanház értékelése
dragoco még nem értékelte!

2.8

Mi az Imperátor travel irodával voltunk! A reptéren vártak pontosan és készségesen. Megkaptuk a Voucher-t és már repültünk is! Malév charterrel sikerült mennünk, ez állítólag jobb, mint a fapados charterek. Durva leszállás (szegény gép futóműve) volt, de ki törődik ezzel ilyenkor. A repülőnyi turistát 6 busz vitte a szállásra! A telepített idegenvezető (Nagy Klára) volt. Készséges,aranyos nő! Korrekten este 10-11 körül elfoglaltuk a szállást,amivel szintén nem volt gond ( a szokásos görög koszon kívűl). A higiénia terén van még hova fejlődni, bár aki rendszeres görögo. utazó,annak ez normális (Nekem is). Másnap reggel 9-kor gyülekező egy tavernában, ahol a mi Klárink 2!!! óra hosszat tartó kiselőadást nyújtott a szigetről és a fakultatív programokról, továbbá közérdekű dolgogról (doktor,patika,autókölcsönzés,stb). A fakutatívok nagyságrendileg 25-30€ között mozogtak! Sajnos a fakultatív programokról nem tudok érdemben nyilatkozni, mert mi egy kiskocsit béreltünk két napra (kb:100€/2nap) és bejártuk vele a szigetet teljesen! Adnak sziget térképet is. 2 nagy előnye a autónak, hogy ott és akkor állsz meg,amikor akarsz, a másik, hogy ha pl: hajókirándulásra mész a hajóroncshoz,akkor sokkal olcsóbban elvisznek a helyiek! Tehát, ha már 2-en vagytok, akkor null szaldóból megvagytok,ha többen,akkor egy főre vetítve csak spóroltok a fakultatívokhoz képest! Persze nem szeretnék lebeszélni senkit a fakultatívokról, az csak saját tapasztalat!Hét közben van egy takarítás is,bár olyan mintha nem is lett volna...
Ja a kocsit ajánlatos teljeskörű biztosítással bérelni (full insurance),mert a szigeten nem túl szélesek az utak és sok a busz, ami szembejön, főleg a hegyi szerpentineken gáz! Szalagkorlát foltokban! Napi 8€ plusz,de barmi gáz van,akkor jól jön az!
Strand: (Koukla beach)Ez van legközelebb és nagyon jó, igényes, takarítják minden reggel. 2 napágy,ernyővel 6€, de ezen sem érdemes spórolni,mert az 50fokos homokban feküdni,nem túl üdítő!
Vásárlás: 300 méternyire van sok bolt, érdemes vizet venni egy kartonnal, mert nem drábább, mint itthon! Ha viszont a hűtőpultból veszel hideg vizet, akkor 1 flakon kerül annyiba, mint egy karton szobahőmérsékletű! Az apartmanban van hűtő,úgyhogy nem gond...
Van nem messze egy kis sziget,Agios Sostis kikötőjéből nyílik egy kis fahíd,azon lehet bemenni! Érdemes megnézni! Az odavezető utat az apartmanból érdemes végig a parton megtenni,amúgy akkorát kerülsz, hogy az élettől is elmegy a kedved!
Kaja: Olé-Olé étterem 100méterre az apartmantól! A legközelebbi vendéglátó egység és jó is 2 fő max 30€ból, inkább 25€-ból degeszre eszi magát! Rengeteg jó hely van! Mi napközben a Sirtaki vendéglő melletti gyorskajáldában ettünk 2€-s gyros-t, ami estig elég is volt! Van azert a sok etterem kozott olyan is,ahol mélyhűtött volt sok cucc, azért ez elég negatív!
Szórakozni vágyóknak: Laganas!!! Tele discoval,angolokkal,Mekivel,KFC-vel,fröccsöntött műanyag emléktárgyakban úszó boltokkal!
Nagyjából ennyi.
Ja,a szállás elhagyása! Na az szar volt! Délután 3-kor el kellett hagyni a szállást, este 18.30-kor jött a busz és a gép 22.00-kor száll fel! Tehát van a városban 3 és fél órád a 40 fokban rohadni! Ez nem jó! Ráadásul, 3 apartmant használhatsz,pl tusolni,wc-zni,stb az indulásig viszont a csomagokat az apatman mellé kell tenni egy árnyékos sarokba! Ez inkorrekt volt, legalább be lehetett volna rakni a bőröndöket az egyik apartmanba... A másik 3 órát a reptéren töltheted el, vásárolhatsz a Duty Free-ben, ráadásul a Klári változatával ellentétben nem drágább,mit az utcai bolt! (Ez mint itt minden, szubjektív vélemény)!!!
+:Nagyon gyönyörű hely,jó szállás,jó programlehetőségek, jó,készséges idegenvezető!
-:Ezentúl csak úgy foglalunk utat bárhova, hogy ne legyen a szállás elhagyása után a repülő indulásáig 7 olyan üres óránk, amiben eszünk egy étteremben,képeslapokak írunk,vásárlunk és mégis hülyére unjuk magunkat mellettünk kb 160an emberrel együtt!
U.i.: Zakynthos városában, hogyan lehet eljutni autóval a várhoz? Ezt árulja el valaki!!!
raulito84 - 2008.04.09. 08:44

Korrekt útleírás és a hozzászólással együtt sok hasznos infóhoz jutottam köszi...

Ato - 2007.08.06. 00:57

Zakynthos csak bérelt autóval élmény. Mi a sziget déli részén kaptunk szállást (a repülőtér is arra van). A csoportunkból volt, aki elsírta majdnem magát, mikor első nap lement a strandra és meglátta, hogy milyen kosz van mindenütt. A déli részen gyakorlatilag nem tudtunk olyan tegerszakaszra elmenni, ahol ne lettek volna eldobált papírpoharak meg minden egyéb. Az északi részen ezt legalább nem látja az ember, mert ott pár száz méter magasról tekint le és nem látja rögtön... Persze ott is van kosz, minden elképzelhető helyen, ha más nem, a kiürítetlen kuka mellett. A táj gyönyörű, és azért találsz épen maradt strandokat is, ahova az angol túristák sem jutnak el. Persze, mert oda már autó kell! Mi egy hétre béreltünk egy automataváltós Fiat Punto-t 270 EUR-ért. Az automata váltót javaslom, mert nincs szinte egyenes szakasz a szigeten, állandóan váltani kell oda-vissza. A legmesszebbi pont a szigeten ugyan csak 30km, de az kb. 1,5 óra autóval !!! Nekem a végére már sikerült 24 km/h-ra feltornászni az átlagsebességet, sőt egy helyen a szigeten még 70-el is sikerült menni... 6 nap alatt 600 km-ert autóztunk, mivel a sziget északi részére kellett járni fürödni. Az utazási irodás programokat én nem javaslom, inkább mindenki béreljen autót (Tovább tart összeszedni az utasokat a hotelekből,, mint maga az út). Vízreszállni csak halászokkal szabad, a hírdetett utak lenyúlósak (bejelentik, hogy a meghírdetett 40 perc helyett csak 10 percig maradunk (hajóroncs), mert erős a hullámzás, és abból végül lesz 5 perc).
A sziget, de főleg Laganas az angolokra van kiépítve : fish