A majdnem tökéletes Alba Resort

Törökország Side Alba Resort

Ott-tartózkodás ideje: 2007. júl. 15.  - 2007. júl. 26. (11 nap)

3 hozzászólás I 15 490 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. aug. 02. küldd el ismerősödnek
avatar laber Beszámolója

Cimkék: alba  dino  klub  resort  side  szállás  török

Alba Resort értékelése
laber még nem értékelte!

4.8

Kedves Érdeklődő!

Bizonyára ez az a hotel, amelyikben fontolgatod, hogy jól megérdemelt szabadságodat eltöltsd.

Tedd, de tudd mire számítsz

Előljáróban: Mi nagyon nagyon jól éreztük magunkat itt, pontosan azt kaptuk, amire számítottunk. De sok magyar utastársam nem érezte feltétlenül így, ezért osztom meg gondolataimat Veled.

-------------

Ami nagyon jó:

Nagyon hangulatos a hely, és jó a kaja. Adtam is jattot a konyhásoknak.

Az All Inclusive itt nem csak egy teljes panziót jelent, hanem annál sokkat többet. Éhen-szomjan senki nem marad soha. Frissen sütött snack a medencénél délelőtt és délután. Gyorskaja a bárokban végig, a kényelmeseknek

Törökország egyetlen 20 km hosszú jó minőségű, szép, homokos tengerpartja (Belektől Side-ig)

Jó fejek a magyar animátorok, a gyerekklubban is.

Változatos és szórakoztató nappali és esti műsorok. Voltak vetélkedők, musicalek, zenés darabok, partik, 2 hetes forgásban. Kedvenceim a stand parti és a gála vacsora, ez utóbbira elegáns fekete-fehér ruha ajánlott.

Sok a magyar család, könnyű ismerkedni, jól telik az idő.

Kifejezetten gyors és jó kiszolgálás. A kemény kézzel irányított 300 fős kiszolgálószemélyzet döntő többsége kifogástalanul és gyorsan végezte a munkáját. Gyakran még le sem tettem az üres poharat, amikor már magától ott volt a következő italom.

Minden nap tüzijáték. Persze nem a mi hotelünkben (2 hetente 1x), de a parti 100 hotel valamelyikében biztos volt mindíg.

Nagyon szép kert és van egy aranyos kis állatkert.

A két csúszda. Eleinte azt hittem kevés lesz, de pont jó így.

4 bár, hosszú nyitvatartás (egyik 0-24, amivel még nem találkoztam - jól jött :-))

És még sok sok minden...

---------------

Az a pár dolog, ami nem anyira jó:

A hotel pontosan 4 *-os. Nem luxus, és nem lepukkant, de nem 5 *-os, mint azt magáról hirdeti (ez nem a Best hibája) - Én ezt tudtam, ennyi pénzért ez a várható, és bőven elég is.

A tengerpartra egy 5 perces séta vezet a saját kertjén keresztül, mert nem közvetlenül a partra, hanem a dombtetőre épült. - Én ezt is tudtam, nem volt nagy gond, ennyi séta kell a sok kaja után

Nincs rendes rántotta reggelire (csak hetente egyszer) - Na ez engem is meglepett, negatívan.

A animátorok nem vérprofi táncosok - Erre lehetett számítani, 20 km-es körzetben állítólag így is itt a legjobb az animáció, aki többre vágyik menjen a Madáchba

Fagyi csak 16-17 között van - Ezt tudtam, túléltem

Rostos gyümölcslé 2 €, csak reggelire - Ez majd mindehol így van, igaz máshol napközben is rendelhető.

A szobaszéf használata napi 1.5 € extra - Na ez egy szokatlan megvágása a vendégnek, de mivel a törökök nem lopnak (muszlimok), így végül feleslegesen adtam ki a pénzt.

Néhány miniklub program fizetős (banán, üvegfestés, lovaglás) - Végülis érthető, ezek "külsős" szolgáltatások, bár kellemetlen megmagyarázni a gyereknek, hogy 17 € túl sok egy lovaglásért

--------

Bár nem volt minden tökéletes, összességében 10 év nyaralásai (több egyiptomi és török, félpanziós és all inclusive) közül itt éreztem magam a legjobban eddig, ide visszamennék. Bátran ajánlom, mindenkinek, aki pont ezt keresi.
laber kapcsolódó élménybeszámolói:
Nyúlanyó - 2008.07.14. 10:20

Szia! Köszönöm az élménybeszémolót és az infokat! Mi egy hét mulva megyunk. Szeretném megkérdezni, szerinted melyik épulet a legkevésbé zajos, és van-e olyan épület ahonnan kilátni a tengerre? Köszönöm a választ! H

dvmkrisztian - 2008.05.26. 13:03

Hello!Köszönöm az info-t a hotelről,én éppen most foglalom be,csak egy kérdés ,ha tudnál válaszolni:Én többször Egyiptom-ba és kicsit aggódom,hogy a Török tengerpart milyen az Egyiptomi-hoz képest?Nagyon gyenge? Köszi: Chris...

Szakacse - 2007.08.10. 23:47

Köszi mi most megyünk! :)