Salgóbánya -Somoskõ túra

Magyarország Somoskő

Ott-tartózkodás ideje: 2007. júl. 12.  - 2007. júl. 12. (1 nap)

0 hozzászólás I 3 970 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. nov. 14. küldd el ismerősödnek
avatar edit66 Beszámolója

Cimkék: bazaltorgona  kőtenger  Salgó  Somoskő  vár  várrom

Már régóta szerettem volna látni ezt a várat.Még nem jártam Salgótarján környéken, ezért interneten utánanéztem, hogy lehet odajutni.
Vonattal mentünk Somoskőújfaluig, onnan busszal tovább.
Ott megismerkedtünk egy szimpatikus nyugdijas idegenvezetővel.
Ő ajánlotta hogy nézzük meg a Salgó várat is, belefér az időnkbe, ugyanis egy napos túrát terveztünk.
A buszmegállótól egy erdei úton mentünk, kb.600m magasra a várhoz. Megérte a fáradságot, meseszép a kilátás, Somoskő vára is gyönyörű onnan.
Petőfi itt írta a Salgó című verset: Talán nem volt Magyarországon vár, mely olyan közel szomszédja lett volna a csillagoknak, mint Salgó. Sokáig ültem legfelső csúcsán: tekintetem mérföldeken, lelkem századokon túl barangolt.
Hát nem szép ?
Utána busszal átmentünk Somoskőre, a várat 526 méter magas hegyen kb.fél órás séta után értük el. Ahogy közeledtünk egyre szebb lett látvány.A vár tövében áll a Petőfi kunyhó, itt élt egy ideig Petőfi. A vár szlovák tulajdonban van, de a belépőt lehet forinttal is fizetni, útlevelet nem kérnek.
Maga a vár lenyügőző és a környék is csodaszép, többször is körbejártuk.
A vár mellett van a kőtenger,a tanösvény, európai különlegességgel 9 méteres öt-és hatszögletű bazaltorgonával.
Érdemes ellátogatni ide még akár egy napra is !
edit66 kapcsolódó élménybeszámolói:

tokaj Bor-kő túrák Észak-Magyarországon
A hűvösebb idővel se maradjatok otthon, ilyenkor is sok lehetőség vár benneteket a szabadban....
hotel Új hotel nyílt Hollókőn
A régió turizmusa szempontjából mindig jó hír, ha minőségi hotel nyitja meg kapuit. Külön öröm,...