Amszterdam-a kedvenc városom! :)

Hollandia Amszterdam

Ott-tartózkodás ideje: 2005. dec. 13.  - 2005. dec. 17. (4 nap)

7 hozzászólás I 17 721 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. aug. 04. küldd el ismerősödnek
avatar rothman Beszámolója

Cimkék: Amszterdam  Gogh  gyémánt  ház  híd  Hollandia  múzeum  piac  Rijk  Schipol  Van  virág

5 napot töltöttünk Amszterdamban a karácsonyi ünnepek előtt.
Nagy élmény volt, úgy érzem ez a kedvenc városom.
Fapadossal pontosan érkeztünk, és könnyen eljutottunk 10 perces helyi vonatozással Schipol repteréről a Central Station-re (3,60 Euro). Onnan pedig mindenhova el lehet jutni szinte egy villamossal és(vagy) egy kis sétával. Nem vettünk tömegközlekedésre bérletet, mert mindent gyalog jártunk be, a nevezetességek közel vannak egymáshoz.
Könnyen megtaláltuk a szállást (2*os Hotel Sphinx), ahol készségesen fogadtak minket. A szállodáról külön is írok. Érdemes minden szálláson a bejáratnál lévő állványokat, hírdetéseket megnézni. Van sok kis kártya, ami kedvezményre jogosít sok helyre (múzemok, shopok, kávézók).

Reggeli után minden nap nekiindultunk várost nézni.
Szerencsénk volt, mert szinte mindenhova gyalog tudtunk menni. Noha itthon -5 volt, kint 7-8 fok volt, és csak 2szer esett az eső, az is csak szemerkélő volt.
Feltűnő, hogy mindenki beszél angolul, és érezni, hogy 100 különböző nép él ebben a városban.
Amit mindenképpen látni kell:
=Rijks-múzeum:10euro, de megéri, a legnagyobb alkotásokat láthattuk. Sajnos éppen felújították akkoriban. De a Masterpieces kiállítás is ekkorra esett. Az éjjeli őrjárat előtt állni félelmetes érzés. Tudtátok, hogy eredetileg nagyobb volt, csak levágtak belőle? És nem is éjszakai, csak a rárakódott por és kosz miatt gondolták úgy a névadók.
=Van Gogh-múzeum:10euro: Ez az amit nagyon vártam, és nem csalódtam. Élőben láthattuk sok-sok híres festményét, és az életét bemutató kiállítást. Mellesleg a múzeum büféje ottani szinten olcsó volt, és nagyon jó. Még netes képeslapot is küldhettünk a múzeumból a saját fényképünkkel.
=Heineken sörgyár: 9 euro, "gyémánt-gyár",
=Vondel-park: télen nem volt különleges, de láttam róla nyári képeket, érdemes elsétálni, mondjuk a 2 nagy múzeum meglátogatása után.
=Albert Cuyp piac:egy egész utcát elfoglaló piac, a halárustól kezdve, a sajtáruson át, a használtruhásig mindent megtalálhattunk itt. Nagyon érdekes, színes, amilyen Amszterdam maga is.
=Virágpiac: lehet nézelődni és vásárolni ezer féle tulipánból, hagymákat is. Ez volt az egyik kedvencünk. A sok színes virág óriási mennyiségben. Vettem magamnak egy igazi fapapucsot is! :)
=Coffee shop: 2005 telén még külföldi is vásárolhatott extra sütit. :) Ma már azt hiszem nem lehet. Vegyes érzelmeim vannak ezzel kapcsolatban. 1 óra jókedv után jött egy kis rosszullét. Nem volt vészes, de legközelebb nem élek vele azt hiszem.
=Ezeken kívül még sok érdekes múzeum és látnivaló van! Sok honlap foglalkozik Amszterdam látnivalóival.
A kedvenceim a házak, a csatornák, a hidak. Ha nem csinál mást az ember, mint sétálgat a városban, már akkor nagy élményben van része. Sajnos mi nem mentünk hajókázós városnézésre, de így legalább van amiért visszamenjünk. :) Legközelebb nyár elején megyünk, és biciklit bérelünk.
Nem olcsó város, sőt... Készüljön fel, aki megy, hogy mélyen a zsebébe kell nyúlnia. Ha figyel az ember, azért nem hagyja ott a gatyáját is. Nekünk nagyon olcsón megvolt: szállás 30.000(ez nagyon akciós volt, és szerencsénk volt vele), repülőút 15.000 (ezzel is:)), többi költség 40-50.000 ft volt/5 nap/fő. A Wizzair sajnos már nem Amszterdamba visz Hollandiába, az a bizonyos Skyeurope már nem megy Budapestről, így elég nehéz közvetlenül eljutni Amszterdamba, legalábbis olcsón... Nem hiszem el, hogy legalább 1 fapadosnak nem érné meg üzemeltetni egy járatot Bp és Amszterdam között.
Megérte nagyon, hogy elmentünk. Sokat kell nézegetni, érdeklődni interneten.
Csak ajánlani tudom, nővéremék kisgyerekkel voltak nyáron, és neki is találtak programokat. Nagyon híres az állatkert, vidékre is ki lehet menni, tulipánmezőt, malmot nézni
=Keukenhof: márciustól májusig látható tulipánbirodalom.
=Zaanse Schans: ez egy kis falu, itt minden van. Szélmalmok működés közben, fapapucs-készítés, sajtok, hajókázás
Ezek nekem is hátra vannak még. Nemsokára úgyis visszamegyek. :)
Sanya - 2010.03.02. 11:27

Hello rothman!Én most júniusban szeretnék menni Eindhovenbe.Viszont sok kérdésem lenne ezzel kapcsolatban és örülnék ha felvennéd velem a kapcsolatotA mail címem: sanci78@hotmail.comVan e pl olyan szállás fogadó vagy motel amit már 15 euró/fő/éj-től igénybe tudok venni..stbÖrülnék ha válaszolnál.Előre is köszi

rothman - 2009.08.30. 22:08

A repcsik közül a Malév akciós jegyei a legjobb megoldás. A KLM és az Air France drága sajnos. A Wizzair Eindhovenbe visz, onnan meg sok idő (és pénz) eljutni Amszterdamba. Ha kirádulni is szeretnél, és több időre mész, akkor jó.

Princesa - 2009.08.30. 17:41

Nagyon jó amiket írtál Amszterdamról,én is szeretnék eljutni.Mivel a legjobb oda elmenni?

csoma69 - 2008.03.19. 19:11

Megneztem, koszi szepen, remelem odajutok. A kepen gyonyoru helynek tunik, ha sikerul megnezni majd irok rola!:) Koszi meg1x a valaszod!Udv. G

rothman - 2008.03.19. 16:00

Irigyellek. Még én sem voltam ott, de van egy internetes oldaluk, ahol van how to get there. Ott mindent megtalálsz akár autóval, vonattal vagy busszal mész majd. Minden ott van, a leszállóhely neve, és a kb. menetidők is. Nézd meg: http://www.zaanseschans.nl/

csoma69 - 2008.03.18. 19:13

Szia! Nagyon jo a beszamolod, felirtam h mit nezzek meg holnaputan:) Azt szeretnem kerdezni h a Zaanse Schans falu az milyen messze van Amszterdamtol? Koszi elore is! Udv. G

pircsi76 - 2007.08.04. 16:02

SziaÖrültem a beszámolódnak, én még nem láttam Hollandiát, de azt hiszem nekem is egyszer meg kellene néznem. Én igaz nem vagyok ílyen bátor, félek az "ismeretlenbe" elindulni.Remélem egyszer én is megnézhetem a tulipánokat és vehetek magamnak egy fapapucsot.