Üzenőfal

Kötetlen beszélgetés mindenről.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31
Koga - 2007.07.18. 21:24

Pappínó: Köszönöm szépen a pozitív hozzászólást. (2007.07.17. 17:53) Jól esett végre hasonló példát olvasni, mint amilyenben én gondolkodom (idén kis út, jövőre remélhetőleg kicsivel nagyobb - a mi részünkről :)
Remélem nemcsak kettönknek, hanem végül mindenkinek összejön olyan utazás, amiért érdemes hónapokig dagasztani a pénztárcát. (^_^)

vix - 2007.07.18. 15:17

Hello londongaby!

Segítenél, mit érdemes megnézni Bibioneban, illetve a környéken?
Szeptemberben készülünk:-D

dorkritika - 2007.07.18. 14:25

Lulubel!

Én a múlt hónapban jártam Ópusztaszeren, pár képet tettem is fel albumban.
Ha mindent látni szeretnétek, nyitásra menjetek! Sajnos mi később értünk oda, így nem sikerült bejárnunk az egész területet.

Érdemes szétnézni, sok érdekesség van. A Feszty-körkép gyönyörű, sajnos fényképezni nem lehet, de képen amúgy sem közelíti meg a valóságot.
Az interneten található térkép alapján közlekedtünk először: http://www.opusztaszer.hu/site/images/stories/terkepek/emlekparkterkep.jpg

De igazából nem olyan nagy területen fekszik, nélküle is boldogultok. Csak a rengeteg látnivaló miatt tűnik először nagynak.

A Rotundában a Feszty-körképen kívül is van mit nézni, de a Panoptikum, amiért külön belépőt kértek, nekünk csalódás volt. A Promenád viszont érdekes.

A jurta házakban többféle kiállítás látható, érdemes végigjárni, bár hőségben elég tikkasztó az idő odabent is.
Árpád emlékmű és a szoborpark is látványos.
A skanzenben tanyák, iskola, iparos műhelyek láthatók, korabeli berendezéssel, működő kisboltokkal.
Állítólag a lovasbemutató is jó volt, mi arról sajnos lemaradtunk.

Árusok több helyen is vannak, lehet pénzt költeni. :)

Mellékhelyiséget a Rotundában ajánlom használni, ott tiszta és korszerű. Bementek és balra az éttermen túl (ingyenes). A bejárat közelében az udvaron is van, de azt ha nem muszáj, ne...

A tinédzser lányokat nem tudom, mennyire köti majd le, bár ha érdekli őket a magyar történelem, akkor biztosan találnak majd kedvükre valót. Mindenesetre egész napos programra számítsatok. Ja, és mi is melegben voltunk, bár ennyire nem volt hőség, mégis leégtünk. Árnyékos pihenőhely sajnos nem sok van, elvétve lehet találni. Viszont jó a levegő, szép a park.

Remélem, nem fogtok csalódni!
Jó kirándulást!

londongaby - 2007.07.17. 21:26

Bocsi 2x irtam :) :)

londongaby - 2007.07.17. 21:26

Riminibe megyek ket het mulva.Egy hetig szallodaban leszek majd.aki jart mar itt,irjon rola,milyen ez a resz.Bibioneban is voltam ket hetig,de gondolom kicsit mas,mint Rimini.ja,es eljen ez az oldal :)imadom :)

londongaby - 2007.07.17. 21:24

Riminibe megyek ket het mulva.egy hetig szallodaban fogok lakni.szeretnek tobb infot errol a reszrol,aki volt mar,jelezze nekem.Bibioneban is voltam ket hetig,de gondolom kicsit mas azert Rimini.ja,es eljen ez az oldal :) imadom :)

lulubel - 2007.07.17. 19:27

élménybeszámoló Ópusztaszerről?? valaki? mi most mennénk két tinidzser lánnyal

Pappínó - 2007.07.17. 17:53

Na sziasztok!

Én is örülök hogy most már chat formájában is elérhető az oldal.

Én is először Koga-hoz szólnék;

Mona Lisával értek egyet; kicsit pozitívabban állj a dolgokhoz, és sikerülni fog.

Mi is van hogy 1 évig gyüjtünk a nyaralásra, de pl. idén nem megyünk sehova -na jó, 3 nap Prága belefér- hogy jövőre, egy nagy dél-europai körutat végig tudjunk csinálni.

Igen, én is picit irígykedek a Thaiföldi képek láttán, de ez inkább egy amolyan "de jó nekik, egyszer én is elmegyek ide" tipusu "irigység."

Sok sikert!

rreka - 2007.07.17. 14:16

Nincs valami ötletetek hol lehet emberi áron megszállni Moszkvában?

Beus - 2007.07.17. 11:08

Hunor!
Előre is köszönjük a segítséget. Akkor majd küldök email-t.