Egyiptom Október közepén!

Egyiptom Makadi Bay Le Meridien Makadi Bay Resort

Ott-tartózkodás ideje: 2007. okt. 16.  - 2007. okt. 24. (8 nap)

1 hozzászólás I 5 563 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 24. küldd el ismerősödnek
avatar dragimirov Beszámolója

Cimkék: Bay  Egyiptom  Le  Makadi  Meridien

dragimirov értékelése:

4.6

4.6

Egyiptomba a Makadi Bay öbölbe Hurgadától, 35 km délre október 16-án hajnalban érkeztünk meg, ami nem volt kellemes, de a szálloda és a szoba pazar mivolta kárpótolt minket mindenért! Az éttermek sokasága, kifogástalan finomságokat kínáltak a nap 24 órájában! Az ételeket, gyümölcsöket, bátran fogyaszthattuk, nem okozott semmilyen kellemetlenséget! Kínosan ügyeltek rá, hogy a jégkockát is palackozott ásványvízből készítsék! A szálloda személyzete udvarias és kedves volt, mindenben segítettek, ha szükségünk volt rá! Persze egy kis baksis mindenhez kellett!
Az all inc. 10-24-ig kifogástalanul működött, karszalaggal voltunk megkülönböztetve a félpanziósoktól. Második nap kirándulni voltunk Luxorban, ami felejthetetlen élményekkel gazdagított minket! Még mindig konvojban közlekednek a turisták, fegyveres rendőri kísérettel, pedig már 10 éve volt az a merénylet ahol közel 50 embert mészároltak le a Királyok völgyénél! Meglátogattuk többek között a Karnak templomot, Királyok völgye, Hatshepsut sziklába vájt temploma, Nílusi hajókázás, ebéd a Nílus partján, papirusz üzem, alabástrom műhely, volt a repertoárban, tartalmas és nagyon fárasztó nap volt de megérte! Idegenvezetőnk nagyon felkészült és rendes volt! Bárki mondhat bármit a Karthago Toursról én, másodszor utaztam velük, semmilyen problémám soha nem volt, amit ígértek azt maradéktalanul betartották! (nem itt dolgozom) A többi nap pihenéssel telt, (végül is ezért jöttünk) de egy délelőttöt még rászántunk és egy üvegfenekű hajóval elmentünk korallzátonyokat nézni! A Vörös tenger élővilága hihetetlenül gazdag és páratlan! Itt szeretem bele a búvárkodásba! Azért volt üröm az örömben is, 1064 szobás szálloda komplexumban kb. 90%-a orosz vendég volt! A többségük nem tudott viselkedni, ahogy ez elvárható lenne egy 5*-os szállodában, és ezt nem csak mi vettük észre, hanem a többi nyugateurópai vendég is! Tolakodnak, ordibálnak, mintha csak otthon lennének! Az étteremben még a párom tányérjába is belenyúlt az egyik b…..! Egyiptomban lassan már nem az Angol a második nyelv hanem az orosz!!!! Ettől eltekintve jól éreztük magunkat, ezt a szállodát nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, akit nem zavarnak a fenn említett nemzetiségű emberek! Idáig nem volt velük bajom!
Feltöltve: 2008. máj. 24.
iadanyne - 2008.05.24. 15:41

Nagyon igazad van, mi is október közepén voltunk ott, s nagyon zavaró tudott lenni a sok orosz "viselkedése"!Mi is csak dícsérni tudjuk a Kartago Tours-ot, Tunéziában voltunk velük, s minden oké volt.További szép utakat kívánok: Ica