Saigon ma

Vietnam Ho Chi Minh City

Ott-tartózkodás ideje: 2008. feb. 20.  - 2008. feb. 25. (5 nap)

4 hozzászólás I 5 467 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. ápr. 13. küldd el ismerősödnek
avatar Jonsy Beszámolója
Gondoltam a vietnámi beszámolókat kiegészítem egy délebbivel is, mivel ilyet még nem találtam-kizárólag Saigonra korlátozom magam, vagy ahogy ma hivatalosan nevezik: Ho Chi Minh City

Ide elsősorban annak érdemes ellátogatni, akit elsősorban EZ a város érdekel, na meg egy kis adalék az amerikaiakkal folytatott háborúból.
A városban nem sok látszik a kommunista országvezetésből, plakátok, propaganda csak elvétve - az iskolásoknak azonban szép piros nyakkendőjük van. :) Gyakorlatilag mindent szabad, csak a rendszert szidni nem.

A KÖZLEKEDÉS nagy élmény, itt mindenki egyet ért abban, hogy Saigonban van a legtöbb motor a világon. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a szélesebb utakon folyamatos a forgalom, pontosabban állandóan tele van motorossal, ami azzal jár, hogy az egyik oldalról a másikra átjutni csak úgy lehet, ha az ember egyszerűen állandó tempót tartva elindul és így ki tudják kerülni. Megállni, tempót váltani nem javasolt...
Nem nagyon lehet mindezt így érzékeltetni, legyen elég annyi, hogy Egyiptomban, Törökországban, Thaiföldön ehhez képest szép, rendezett, mondhatni végletekig szabályozott a közlekedés.
Taxi, riksa, na és a kihagyhatatlan motorostaxi olcsón és korlátlanul áll rendelkezésre.
A városban mindent lehet kapni, olyan luxusbutikok is vannak, amik hozzánk még nem is értek el: pl Rolex, Versace, stb...
Szállás a leggagyibbtól a nemzetközi luxusig megtalálható, véleményem szerint érdemes a közepéből választani kb 40 dollár/éjszaka/szoba, ennél olcsóbban az ár/érték arány is sajnos sokat romlik.
Látnivaló a városban a közlekedésen kívül katartikus élményt nem nagyon nyújt:
1) volt kormányzói palota-ahova az öreg veteránokat viszik szervezetten északról, lássák is miért harcoltak
2) kínai negyed...
3) egy jó nagy katolikus templom, amit még a franciák hagytak itt-kellemes hűvös van benn
3) háborús múzeum, amiben ittragadt amerikai járművek vannak+fényképek. Az itteni emberek viszont nem nagyon lelkesednek az északiakért, a kommunistákért, nem tartják jó viccnek a Ho após pólót, sem az északi csillagos sapka viselését, sokuk családtagja épp a másik oldalon harcolt...ne feledjük, az amik nekik segítettek.
A várost elhagyva azonban egynapos túrával el lehet menni a Mekong deltába és /másik napon/ a harcok alatt ásott alagutakat megnézni, ahol a lövészetet is ki lehet próbálni. Ínyenceknek: AK 47, M1-es (!) és M 16-os gépfegyverek. 1.20 dollár/lövés...
Több napos túrákra is van lehetőség, akár az egész országot is bejárni. Igazából annak lenne értelme-repjegy ide és olcsón körbeutazni az országot.
A kaja finom, a konyhát magát persze nem kell nézni, a sör jó, nemzetközi italok a bárokban.
Ami egy kicsit bántó volt az az, hogy aki a turistákból él, az mind le akart húzni-pontosabban minden második ember...kis stiklikkel, de azért ha sok van belőle az nem erősíti a bizalmat. Elsősorban a taxikra és az éjszakai bárokra gondolok-persze ez nálunk is így lehet :)
Egyedül utazó férfiaknak írom, hogy lányok vannak-szépek, de ez (még) azért nem Thaiföld.
Dollárt érdemes vinni,mindenhol azt várják, a dongot meg csak emlékbe hazahozni.
Vietnámot barátságos országnak ismertem meg, de pl Kambodzsa sokkal barátságosabb - inkább azt ajánlanám, ha már Thaiföldből eleged van.
tito64 - 2010.05.02. 19:42

Megint van az Ongón egy okos ember...Nem mindegy,hogy Karacsiban,vagy Saigonban van-e a legtöbb mocis?Kutyát nem érdekli a pontos adat,lényeg az,hogy sokan vannak mindkettő helyen.A beszámoló tetszett,10-es!

mesterfoto - 2010.05.02. 18:46

Kedves Jonsy!Lehet hogy megint nagyképűséggel fogsz vádolni, de szerintem a kijelentésed, hogy Saigonban van a legtöbb motoros, szerintem nem igaz. Nem jártam Saigonban. Ellenben Indiában és Pakisztánban igen. Karacsi lakosainak száma 12 millió! és ha az ember körülnéz, csak motorosokat lát, sok ugyan háromkerekű.Lahore ugyan "csak" hatmilliós város, de szerintem ha látnád... talán jobban elgondolkodnál a Saigoni minősítésen. Valóban félreérthető volt a leírásomban mikor a majmok viselkedésével kapcsolatban megemlítettem néhány helyet ahol tapasztalatot szereztem velük kapcsolatban. Elég lett volna azt írni: néhány helyen. Az információk fontossága mindenkinek más, a géppisztolyokkal lövöldözni nem biztoos hogy mindenkinek olyan központi kérdés. A beszámolódat Saigonról egyébként jónak és hasznosnak gondolom, és szerintem jobb, ha az ember a pozitív dolgokra figyel a világban.

mesterfoto - 2010.05.02. 18:46

Trixi2 - 2009.07.24. 09:07

Ez nagyon érdekes beszámoló volt,ennél már csak ott lenni lehetett érdekesebb! Azt szeretném kérdezni,hogy hogy jön az embernek az ötlet,hogy ho Chi Minh-be utazzon???!!