Boodensee bűvölete

Németország Scheidegg

Ott-tartózkodás ideje: 2008. márc. 01.  (1 nap)

1 hozzászólás I 3 671 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. ápr. 17. küldd el ismerősödnek
avatar szlb Beszámolója
"Nem akarok menni",ez volt az utazás előzménye.Végig ülni 9 óra utazást a kocsiban aminek a vége a teljes ismeretlen,nem akarta a lelkem.Amikor megérkeztünk este 10 óra magasságában,még akkor is idegenkedtem a dologtól.Persze a sötétben semmit nem lehetett látni csak azt hogy hó van.Nesze neked gondoltam jöttem a tavaszból a télbe vissza.A reggeli ébredés viszont meglepetést tartogatott.Kinéztem az ablakon és azonnal beleszerettem a tájba.A nem is olyan távolban ott magasodott az Alpok hegyvonulata.Átmeneti szállásunkról 2 nap elteltével tovább kellett állnunk.Az elkövetkező 4 hétben a RÖSSLE fogadó volt az otthonunk.Barátságos hely,barátságos főnökasszonnyal,gyönyörű környezettel,fél km-re Ausztriától.Először nagyon zavaró volt hogy mennyire távol laknak a szomszédok,nagyon szétszórva élnek egymástól viszonylag távol.Aztán megszoktam a csendet,a nyugalmat.A boltok este 8-ig tartanak csak nyitva,vasárnap egyáltalán nem.De a vasárnap a bolhapiacok napja,ha az ember jókor van jó helyen kincsekre lelhet olcsón.
Lindau egy pezsgő nagyváros, a Booden-i tó lenyűgöző látvány ha bárki arra jár ne hagyja ki!!!
A turizmus miatt a szállások jóval idő előtt le vannak foglalva,de hirdetőoszlopokra ki van plakátolva hol van még üres lakás.Lakás,nem írtam el, Scheidegg környékén a kiadó lakások és nem a szobák a jellemzőek.Ezért kellett ismét költöznünk nekünk is.A következő szállásunk Scheffau-ban volt.A Marianne házban viszont igazi otthonra leltünk.Nagyon kedves,toleráns a család a lakás pedig egy álomlakáshoz hasonlít.Hófehér falak,fenyőbútorok,hatalmas ablakok,a lakáson körbefutó terasszal amiről persze szép időben látni az Alpokot.Egyszerűen imádnivaló!!!Tiszta környezet,tiszta levegő,gyönyörű fenyőerdők millió pici patakkal.
Rengeteg kirándulási,túrázási lehetőség van de Lindenbergben,Lindauban vagy Bregenzben bárki találhat bármilyen pörgős szórakozási lehetőséget.Az időjárás nagyon változékony,van hogy este lefekszel tiszta időben, és reggel félméteres hóra ébredsz.Hogy a nyár milyen??Azt még nem tudom.De beszámolok róla igérem!!Június elején ugyanis visszamegyek...Ott töltöm az egész nyarat.A szivemhez nőtt.Ez lett a "nem akarok menni" utazásból.
dzsenifer - 2008.04.17. 10:33

Nyáron sem fog csalódást okozni a Bodeni-tó! Én három hónapot töltöttem ott és csodás! Nézd meg majd feltétlenül Mainau-t és Konstanzot!