Tolo, nyaralás

Görögország Tolo

Ott-tartózkodás ideje: 2007. aug. 28.  - 2007. szept. 01. (4 nap)

0 hozzászólás I 14 362 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 04. küldd el ismerősödnek
avatar somaeszter Beszámolója

Cimkék: Tolo

Meglepődtem, de még senki nem írt Tolo-ról... pedig ahogy láttam a magyarok körében igen felkapott üdülőhely.
Kora reggeli indulás után délután 5-re érkeztünk Tolo-ba. Mobilon utolértem az IBUSZ-os közvetítő lányt, gyorsan meglett a szállásunk. A Maria apartman nem nyerte el igazán a tetszésünk. A prospektusban jóval többnek mutatták, mint ami valójában. Nincs parkolója (mellette, az utcán álltunk le), a szobák igen puritánok – pedig nem vagyunk válogatósak! – pl. a hálószobában csak egy konnektor volt, a tévéé… Igaz, a légkondi annyit működött, amennyit akartuk, és az erkélyről pont a tengerre láttunk, de akkor is az az érzés alakult ki bennem, mint gyermekkoromban a táborozások szoc.reál „minimál”szállóiban. Főleg, hogy gyakran még meleg zuhany sem jött…
Estefelé lementünk a tengerre pancsolni. Milán (kisfiunk) istenien érezte magát! Gyorsan megtanulta, hogy a tengervíz nem iható, csak fürdeni jó, nem is volt vele többé semmi gond. Meglepődtem, rengeteg a turista, mégis kristálytiszta a tenger. Még kisujjnyi halacskákat is láttunk. :) A tengerpart homokos, lassan mélyülő, a víz langyos – ideális kisgyerekes családoknak.
Késő este elmentünk mindnyájan sétálni, habár 10 óra elmúlt, mégis nagy a forgalom. A boltok reggel 8-tól este 11-ig vannak nyitva… Sok az árus, az étterem, taverna, rengeteg a gyümölcs. Tetszik. Vettünk alap élelmiszereket és hazajöttünk.
Tolo 1925-ben csupán pár házból álló halászfalu volt. Az Argoliszi-öbölben fekszik, több pici sziget öleli körül. Szemben a Rombi és Coronaris-szigetek vannak, az egyiken kis kolostor épült, a másik kettőt pedig csak állatok lakják. A hegy oldalán görögül felirat: „El a kezekkel a szigettől!” Nem is épültek ide szállodák…
Mi kocsival mentünk nyaralni, így jókat kirándulgattunk mindenfelé Görögországban. Viszont az is igaz, hogy az utazási irodák számos fakultativ (buszos) programmot ajánlanak, tehát a csoportosan utazók szintén szét tudnak nézni a környéken.