Rio De Janeiro - Reptér: Párizs CDG

Brazília Rio De Janeiro

Ott-tartózkodás ideje: 2008. ápr. 29.  - 2008. máj. 06. (7 nap)

2 hozzászólás I 5 743 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 17. küldd el ismerősödnek
avatar kicsilany Beszámolója

Cimkék: cdg  de  janeiro  rio

Sziasztok!

A legeslegfontosabbal kezdeném!
Ha hosszabb útra mentek Párizs CDG-n keresztül és fel is ajánlja a gép a 40-45-50 perces átszállási időt, NE MENJETEK AZZAL!
90%, hogy nem lesz elég. Ha ti el is éritek a csatlakozást a csomagok biztos nem!
Na már most mi bevállaltuk, az utazási irodában azt mondták bőven elég. Gondolom még ők sem jártak ott. 20 perces késéssel indult a gép Ferihegyről, a repülőről leszállva még buszra kellett szállni és az vitt a terminálokhoz. Onnan a lelkünket kifutottuk, de késő volt. Reggel 10 óra volt. A következő gép este 11kor indult.
A budapesti repülőn rajtunk kívül utaztak volna még Houstonba és San Fransiscoba ugyanilyen átszállási idővel. Ők idősebbek voltak, főleg aki gyerekkel van, szóval lehetetlen átszállni.
Azt javaslom, hogy minimum másfél óra legyen a két gép között.

Szerencsére sok szálloda van a reptér közelében, úgyhogy elmentünk az egyikbe, megfürödtünk és aludtunk egy nagyot.

A Rioba tartó gép nagyon jó volt, mindenki előtt képernyő, ingyen vagy 6 film, és rengeteg játékkal lehetett elleni, visszafele viszont, se képernyő, és még azt is sikerült kifogni, hogy a blokk, ahol ültünk, se a villanykapcsoló nem működött, se a hang...

Rioba megérkezve már éreztük a párás levegő hátrányát, minden épületnek nagyon dohos szaga volt.
Az idővel sem volt szerencsénk, már őszbe hajló ott ez a dátum, végig felhős, esős volt. Egy nap volt félig napsütéses, illetve az, amikor eljöttünk onnan.

A szállodán kívül bevásárlóközpontokban voltunk, mert valaki azt mondta nekem, hogy ott olcsóak a dolgok, hát közel sem...
Azon kívül még a Jézus szobornál voltunk, de mint a képeken látszik, akkor sem volt jó idő, így kevésbé volt élvezetes, mint egy napos napon lehet.

A kaja, volt egy meki a közelben, a szállodában volt hamburger, pizza, meg egy olasz étterem, ahol nem ettünk, az árak itt sem olcsók, úgyhogy híztunk is 1 hét alatt 2 kilót.

A közbiztonságról nem tudok mit mondani, mert úgy konkrétan nem voltunk a városban, ahol voltunk ott nem éreztem semmilyen veszélyt.

Ha valakinek bármi kérdése van, írjon bátran, ha tudok válaszolok rá!
gabinha - 2008.07.18. 14:51

Tudtétok hogy Sao Paulo a gasztronómia fővárosa volt valamelyik évben? Ezt csak azért írom le, mert aki brazíliába megy, nos, az tuti nem fog éhen halni:o)kezdeném a steakhousoknál: méltán híres a dél-amerikai marhahús...nemhiába kerül itthon a normális ár többszörösébe. Egész egyszerűen finom, omlós, nem zsíros, és a páchoz tényleg elegendő olaj só és bors. Nem lehet elrontani. Aztán folytatnám a gyümölcslevekkel...mmmh, egy mangó narancs keverék, esetleg ananász-eper? Vagy marakuja? de ki nem maradjon a cukornéd gyökeréből nyert ízletes juice...és a Kókuszvíz. Az csillapítja legjobban a szomjat...1 reálért kapsz vagy 4 decitPéksütemény: pao de queijot kóstoltétok mér. Tudjétok, az a pici pogácsa félét, amibe ha beleharapsz, a sajt íze terül szét a szádban? Feijoada mond valakinek valamit? Tudjétok a babos étel csülökkel rizzsel meg "farofával"(mandiokaból készült cucc)És a tengeri ételek? Kis garnélarákocskák fokhagymás pácban, zöldséggel és egy pohár Skol-al?vagy említhetném az all U can eat sushi helyeket. Bocsánat, hogy ráfókuszáltam a kajára, de hiányoznak az ottani ízek (is). És azt hiszem a több hónap alatt, míg ott éltem, egyszer sem voltam Mekiben vagy egyéb amerikai gyorsétterem láncban. Hiszen tökéletesen kielégített a brazil gasztronómia sokszínűsége. Szóval ha bárkinek tanácsra lenne szüksége, hova menjen enni, az szóljon:o)

kicsilany - 2008.06.06. 03:13

komolyan ezért regiszrtáltál, hogy leszúrd a nyaralási szokásom? nem vagyunk nagyon aktívak ez tény, de nekünk ez jó. Ehettem volna sztéket is,párom ki is próbálta, én viszont nem rajongok a nyers húsért, maradok az ismert ízeknél. Ez van... Örülök, hogy neked ennyire tetszett, tegyél fel képeket és ha megtetszenek nekem, akkor majd jövőre megnézzem... Ennyi.