Jericoacoara

Brazília Jericoacoara

Ott-tartózkodás ideje: 2008. márc. 21.  - 2008. ápr. 02. (12 nap)

2 hozzászólás I 2 312 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. júl. 09. küldd el ismerősödnek
avatar oscar70 Beszámolója
Ilyen hely kevés van a világon. Nem véletlenül választották be egy 1985-ös szavazáson a világ tíz legszebb partszakasza közé. Akiknek nem ajánlom: luxusra vágyóknak. Akiknek ajánlom: mindenkinek aki szereti a kalandot, a gyönyörű tájakat, az érintetlen természetet. A falutól 30 kilométerre véget ér az összes aszfalt út, onnan csak terepjárókkal lehet közlekedni a folyamatosan változó földutakon, vízátfolyásokon valamint az óceán partján. A gyerekek lovakkal közlekednek a hangulatos szállodák között, de közkedvelt a buggykocsikázás is. Láthatsz mangrove gyökeret, sielhetsz homokdűnéken, quadozhatsz, vagy csak egyszerűen élvezheted a csodaszép partot. A magyar utazási irodák árai igen borsosak és nem is ajánlom őket, mert nincs magyar nyelvű idegenvezetés. A fejenkénti beugró 330 dollár lett volna de mi ezt a helyiekkel 110-ből megúsztuk. Nagyon korrektek voltak és a szervezés is szuper volt, taxival szedték össze a népet még akár 80 kilométerről is. A szálloda felejthetetlen, itt igazán távol van az ember a civilizációtól, de mégis elérhető, mert internet mindenhol van. A repülő utasai közül mindössze öten jutottunk el ide, de egyáltalán nem bántuk meg, hogy bevállaltuk.
Ajánlom a kalandravágyóknakT Jó utazást!
gabinha - 2008.07.18. 14:36

hosszabb 2 b

gabinha - 2008.07.18. 14:35

Február közepén én is jártam ott:o))Mi menetrendszerinti busszal mentünk a Fortalezai buszállomásról Jeribe. Online kerestem Pousadat (így hívják ott a bungalókat), és annyira megszerettem a falucskát, hogy tervezem a visszautat...hosszab periódusra.