Benevár étterem

Magyarország Mátrafüred

Ott-tartózkodás ideje: 2008. máj. 11.  (1 nap)

3 hozzászólás I 5 432 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. júl. 24. küldd el ismerősödnek
avatar Swinger Beszámolója
A Benevár étterembe Mátrafüreden, egy hosszabb , többállomásos kirándulás alkalmával tértünk be.
Azt a helyet nem ajánlom senkinek! Kívülről csinos, tele vendégekkel. Gondoltuk, itt megebédelünk.
Amit rendeltem: rántott pulykamell, zöldségkörettel. Amit kaptam: Nagyon vékonyra kalapált hússzelet, dupla v. tripla bundában, (hogy nagyobbnak hasson?), zöldségköretnek levesből kiszedett, karikázott, már barnuló szélű sárgarépa, aszott zöldborsó, szikkadt brokkolidarabkák, az egész rettenetesen gusztustalan volt. Ropogós zöldségeket és frissen párolt dolgokat vártam. Naivan. A korona az egészen a tányérban még fellelhető vasforgács volt. Visszaküldtem az egészet, és már sajnálom, hogy nem küldtem rájuk az ÁNTSZ-t, vagy a fogyasztóvédőket. Az már alig érdemel említést, hogy a tányér zsírosan ragadt (mint anno a menzás tálcák), és csak külön kérésre törölte le a pincér a viaszosvászon (!) terítőről az előttem ott étkező szaftmaradványát. A benti helyiségek rózsaszínű asztalterítőin is ott virított a "komposzt". Vajon milyen lehet a konyha, ha az étterem rész ilyen???? Ez egy valaha jó hírű hely volt. Végül a bazársoron ettünk. Jót.
nagyi - 2015.04.03. 19:01

3 napja jöttünk haza egy 7 napos Mátrfüredi üdülésből. A Benevár étteremben étkeztünk. Fantasztikus élményben volt részünk, mind a tisztaságot, mind az ételek menyiségét, minőségét illetően. Keményre vasalt hófehér vászon terítőkkel borított asztalon, gusztusos ebédet és vacsorát fogyasztottunk. Jó nagy adagokat, Ezt csak azért írtam le, ha esetleg más is olvassa, tudja, hogy 6 év alatt ezek szerint sok minden változott. Még az is, hogy 2014-ben az Év Étterme lett a Benevár!

nagyi - 2015.04.03. 19:00

csergezerge2 - 2008.08.21. 18:46

Leírásod alapján beugrott... pár éve mi is jártunk ebben az étteremben. Ezek szerint azta sem változott semmi.. Leginkább a viszosvászon, amiről megismerhető. Csoda, hogy még üzemel..