Jó választás volt - Rodosz, Hotel Ibiscus****

Görögország Rodosz Hotel Ibiscus****

Ott-tartózkodás ideje: 2008. júl. 18.  - 2008. júl. 25. (7 nap)

0 hozzászólás I 11 439 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. júl. 27. küldd el ismerősödnek
avatar Tolvaj Beszámolója
Hotel Ibiscus**** értékelése
Tolvaj értékelése:

4.8

4.8

A hotel Rodosz városban, a város felső csücskében, a kaszinó mellett található - a fekvése tökéletes, ennél jobb helyen nem is lehet: a Földközi tenger partján, az Égei tengertől kb. 80 m-re. Egyszer az egyik, másszor a másik tengerben fürödhettünk. Az óváros egy 10 perces sétára van, ami a part és a kikötő mentén vezet végig. Nem rossz.
A hotel szép, tiszta, a személyzet kedves, egy fapofa pincér kivételével mindenki állandóan mosolygott és bármilyen gondunk volt azonnal segített. Mindenki jól beszélt angolul és valamennyire németül meg olaszul is.
A szobával nekünk szerencsénk volt, nem foglaltunk tengerre nézőt, ennek ellenére mindkét tengerre oldalról ráláttunk, a galériában látható, de van pár olyan szoba is, amelyik a belső udvarra néz, azok ebből a szempontból biztos vacakok. A szobákban légkondi, széf, hűtő, tv van. A széf feláras (6 euró), a légkondi nem.
A legnagyobb hibája, hogy a fürdő kicsi. Ennél nagyobb hiba ne is legyen. Bár lehet, hogy a hotel más részein lévő szobák nem ilyenek, ahogy láttam, elég változatos elrendezésűek a szobák, köszönhetően a hotel érdekes alakjának.
Félpanzión voltunk, a kaja tökéletes. Finom, változatos, talán a reggeli lehetne egy kicsit még változatosabb. A pincérek folyamatosan ott sürögnek-forognak, azonnal elviszik a már nem használt edényeket, kedvesek, segítőkészek. A vacsorához férfiaknak térd alatt érő nadrág az elvárás.
Úszómedence van, de az gyakorlatilag csak egy pancsoló.
A két tenger közül fürdésre-úszásra a Földközit érdemes választani. A folyamatos szél az egyébként baromi meleget teljesen elviselhetővé teszi és az Égein jó nagy hullámokat kavar, annak a partja is sokkal kavicsosabb, aki nem szeret mezítláb ilyeneken mászkálni annak folyamatosan papucsban kell lennie. Viszont a színe annak szebb.
A Földközi nem véletlenül népszerűbb, 8 euróért bérelhető 2 ágy és napernyő, csak egy keskeny sávban vannak nagy kavicsok, a többi aprókavicsos, én ezt szeretem a legjobban, nem olyan forró és nem idegesít mindenhol, mint a homok. A víz is emiatt gyönyörű tiszta. A Földközi ráadásul sima a szél ellenére, rálátni a kikötőre és a naponta érkező óriáshajók (pl. Costa) is ez előtt mennek el.
Mindent összevetve ennél jobb hotelbe nem kerülhettünk volna.