Családi wellness Cegléden

Magyarország Cegléd Aquarell Hotel****

Ott-tartózkodás ideje: 2008. dec. 26.  - 2008. dec. 29. (3 nap)

0 hozzászólás I 3 847 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. dec. 30. küldd el ismerősödnek
avatar Mamszi Beszámolója

Cimkék: Cegléd  hotel  wellness

Aquarell Hotel**** értékelése
Mamszi értékelése:

4.4

4.3

A Hotel Aquarell-ről mi egy rokon jóvoltából értesültünk, aki párjával együtt töltött el még az ősz folyamán egy hosszú hétvégét ebben a szállodában, és kellemes benyomásokat szerezve gondolta, ajánlja nekünk ezt a szállodát a téli kikapcsolódásunhoz.
Ezért úgy döntöttünk, hogy már-már hagyományosnak mondható két ünnep közötti wellness-ezésünk idei célállomása Cegléden a Best Western Hotel Aquarell lesz.
Nem csalódtunk a választásunkban, egy valóban újonnan épített, nagyon korszerűen, ízlésesen, kényelmesen- kellemes stílusban kialakított szállodában volt szerencsénk három éjszakát eltölteni, no meg nappalt is, természetesen (péntektől hétfőig).
Családi wellness-röl van szó, és mivel nekünk egy 5,-illetve 27 hónapos gyermekünk van, ezért fontos volt számunkra, hogy a szálloda un. bababarát szálloda legyen.
Ez számunkra azt jelentette, hogy igényelhettünk ágyat a kisfiam számára, ez utazóágy volt, de nem jelentett gondot, mert nem először látott már ilyet, volt lehetőség babakád igénybevételére is, ezen kívül létezik egy un. családi szoba, mi is ezt a fajtát foglaltuk, ami két egybenyitható szoba, külön két fürdőszoba/wc megoldással, lényegében két különálló kétszemélyes szoba, de van egy közös belső ajtajuk egymáshoz. Ez nagyon szerencsés, ha valaki egy vagy két gyermekkel utazik, hiszen így a család minden tagjának nagyobb lehetősége van a nappali vagy éjszakai pihenéshez, alváshoz. És természetesen lehet kérni a használt pelenkák elvitelét is a takarítólányoktól.
A szobákhoz széf és kisebb hűtő is jár és vékony képernyős televízió is, pár magyar és külföldi csatornával (M1, M2, RTL Klub, TV2, Duna TV, német, olasz, francia csatornák, német zenei-és mesefilm csatorna, Eurosport, ha jól emlékszem), de ide az ember nem is tévét nézni jön...
A fürdőszobánk zuhanykabinos volt, egy hatalmas mosdóval és hajszárítóval együtt.
A wellness-ezéshez külön elhelyeztek fürdőköpenyeket és törülközőket is.
A szállodában található, bár mi nem próbáltuk ki, szépségszalon, van lehetőség masszázs és arcpakolás, testpakolás igénybevételére (külföldi anyagok felhasználásával, azt hiszem, csokis tespakolást csinálnak), vannak kozmetikai kezelések is, meg sportolási lehetőség is, van fittness-terem.
És gyerekek részére kialakítottak játszószobát is, ami igényesen van berendezve, változatos játékokkal és színvilágban, mint egy kis bőlcsödei vagy óvodai szoba azt hiszem, vannak még foglalkozások is, ahol óvónéni segítségével alkothatnak a gyerekek pár apróságot.
A wellness-rész jelentette számunkra természetesen a fő attrakciót, mindannyian eléggé vízszeretők lévén, a nagyobbik gyerekemnek már nagyon-nagy élvezetet nyújtott az un. élménymedence, ami hatalmas, érdekes alakzatú "képződmény", van benne, élményelemként, oldalzuhanyzós beépítés, fali zuhanyok, pezsgőmedencés rész.
Ezen kívül megtalálható még a wellness területén egy termálvizes medence, amelynek összetételét is el lehet olvasni a medence mellett, főleg mozgásszervi és nőgyógyászati problémákra használ (de a weblapon is fel van tüntetve az összetétel), emellett egy hatalmas jakuzzit és két fajta szaunát is igénybe vehettünk, egy normál és egy finn szaunát és végezetül természetesen egy gőzkabin is rendelkezésünkre állt, mindezek használata után meg merülő medencében lehetett kicsit felfrissülni.
A szállodában félpanziót igényeltünk, ami reggelit és a mi esetünkben vacsorát jelentett, meg voltunk elégedve a színvonallal és a választékkal is, bár lehetne azért bővíteni egy kicsit. Azt hiszem, aki már járt wellness-szállodában vagy bármilyen akár három vagy négy csillagos szállodában Magyarországon, annak nem jelent majd újdonságot a svédasztalos rendszer, a többféle főétel, kétféle leves, a saláták és desszertek kínálata, ezen kívül a reggeli esetén is a főtt és hideg ételek választéka, lehetőség akár diabetikus ételeket is fogyasztani, de mindenképp sokfajta teát, kávéfajtát, forró csokoládét és gyümölcslevet, természetesen, frissen facsartat,lehet inni. Természetesen babáknak és kisgyerekeknek etetőszék itt is kérhető.
A személyzet összességében nagyon készséges, udvarias, segítőkész, ha valamire szükségünk volt, vagy csak kérdésem lett volna, ilyen-olyan ügyben, a lehető legnagyobb odafigyeléssel álltak hozzánk.
Ezt mindenképp értékelem, a gyerekek felé természetesen meg mosolygósak voltak.
Egyéb szolgáltatások közül tudom említeni a szobaszervizt, mi kétszer is rendeltünk így capuccino-t délután, de amúgy egyszeri alkalommal teát és kávét lehet ingyen is kérni, hogy a szobába felhozzák.
Mindenkinek tehát tudom ajánlani figyelmébe ezt a Budapesttől nem is olyan messze lévő wellness-szállodát.
Van természetesen internetes elérhetőségük is.
Itt minden lényeges információt és a képgalériát is a szállodáról meg lehet találni.
Fontos információ lehet, amivel mi is éltünk, de amúgy fel is van tüntetve a weblapon, hogy üdülési csekket elfogadnak, ezen kívül nemcsak bababarát, hanem kutyabarát szálloda is, mikor mi is találkoztunk nem is egy aranyos kis szőrös ebbel napközben.

étterem Vegetáriánus ebéd egy steakhouse-ban
A KNRDY az Október 6. utcában az óriás steakek hazája ? most azonban a húsmentes vagy kímélő...
gasztronómia HelloHal - tiszai halbisztró Budapesten
 Amit a magyar konyha képes előállítani csirkéből vagy sertésből, az halból is elkészíthető.  ...