Egy hét a Mamloukban

Egyiptom Hurghada Sunrise Mamlouk

Ott-tartózkodás ideje: 2009. márc. 20.  - 2009. márc. 28. (8 nap)

0 hozzászólás I 4 027 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. márc. 29. küldd el ismerősödnek
avatar Trixi2 Beszámolója

Cimkék: ételek  fürdés  gyümölcs  homokos  kiszolgálás  Mamlouk  part  sütemény  sznori

Sunrise Mamlouk értékelése
Trixi2 értékelése:

4.4

4.5

Tegnap hajnalban érkeztünk meg Hurghadáról, és máris, még frissiben elkészítem a beszámolót,amit már többen várnak.
Tavaly a Grand Makadiban voltunk elvarázsolódva,így a Mamlouk egy kicsit csalódás volt,de nem olyan rettenetes! Maga a szálloda és a kertje nagyon szép,két hosszan elnyúló medencéje van,az egyik fűtött,és mindkettő úgy van megoldva,hogy benn a medencében is vannak bárszékek,ott lehet például koktélozni.Van csúszda,pergola alatt is napozóágyak,különböző programok, és folyamadosan szól a zene,igazi beach-hangulat.Nekem hiányzott a buja növényzet,a sok színes virág,bokor,fa, amit a Makadiban imádtam.Sajnos az idő is rettenetesen szeles volt most,így a szálloda nyitott folyosóin is nagy huzat volt,amitől úgy néztek ki a folyosók, mintha ezer éve nem takarították volna őket,és esténként a grillezés is többször elmaradt.
Mi a főépület melletti kétemeletes épületben voltunk,a másodikon, és igen-igen zokon vettük (különösen az idősebbek ), hogy nincs lift. A szobánkból a kilátás nem volt túl grandiózus: egy füves focipályára, meg teniszpályákra nyílott a teraszunk,de legalább nem nagyon hallatszódott ide a kert felőli zene,nem szállt ide a grillezés füstje, és nyugisabb volt, leszámítva, hogy három napig nyírták a füvet a sportpályán valami iszonyatos hangú fűnyíróval...
A szoba nekünk nagyon tetszett,úgy jött ki a lépés,hogy kettesével kaptunk egy-egy családi lakosztályt,amiben volt két szoba,az egyikben kényelmes franciaágy,a másikban két hatalmas,franciaágynak is beillő ágy, rengeteg tárolóhely,akasztós- és fiókos szekrény, mindkét szobában tévé (a Duna Televízió bejön!!!),kényelmes,jó kialakítású zuhanyzós fürdőszoba.
A tengerpart is szép, tiszta, homokos,tehát kellemes fürdőzésre - de inkább szörfözésre volt alkalmas a nagy szél miatt. Sajnos sznorizni tényleg nem lehet ebben az öbölben,bár a móló végén, szélcsendes időben elképzelhetőnek tartom,hogy esetleg lehet valamit látni...
Az éttermek is szépek,a főétteremben le lehet ülni bent is, és a teraszon is, aminek van egy árnyékos, fedett része is, és egy fedetlen, napos része is. A kiszolgálás jó, a személyzet kedves,udvarias,mosolygós, bár igen fáradtak,túlterheltek szegények,de becsületükre legyen mondva, nem a baksisra hajtanak,bár azért örülnek neki!
Sajnos rengeteg a kulturálatlan orosz, akik miatt gyakran kellemetlenül éreztük magunkat!
Az angol nyelv tudásával viszont kitűnően lehet boldogulni, sok egyiptomi beszéli, ja és(persze!) nagyon szeretik a magyarokat!(Legalábbis sokkal jobban,mint a németeket, meg az oroszokat...)
Az ételek finomak voltak,viszonylag változatosak is,nyilván mondjuk két hét alatt nem lehet minden napra mást kitalálni,de akkora a standart választék, hogy aki abból nem talál magának megfelelőt, az jöjjön haza tejbegrízt enni... A sütikből ugyan sokféle volt, de igencsak egy kaptafára készültek(mind valamilyen mézes süti volt), nekem személy szerint nagyon hiányoztak a csokis süti változatok, de azért nem panaszkodom, mert mindig találtam valami finomat!A gyerekeknek meg nagyon bejött a cukros tojáshab, meg a különböző zselék és zselatinos csodák.
Gyümölcs is volt, bár,aki később érkezett, az már csak az oroszok púposra pakolt tányérján láthatott epret, sárgadinnyét, meg ilyesmit...
Összességében végülis elégedettek voltunk a szállodával,megbeszéltük, hogy az okozott csak egy kis elégedetlenséget, hogy mi a Makadihoz hasonlítgattunk mindent.
Tehát a lényeg: Ajánlom mindenkinek ezt a szállodát,aki szeret fürdeni,napozni,jókat enni,inni,bulizni,élvezni a pihenés minden percét, a kényeztetést,odafigyelést,jókedvet!