Hotel Piramysa töltött rétese

Egyiptom Hurghada Sahl Hasheesh LTI Pyramisa Beach Resort

Ott-tartózkodás ideje: 2009. máj. 24.  - 2009. máj. 31. (7 nap)

0 hozzászólás I 5 518 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. jún. 28. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója
iadanyne értékelése:

4.7

Most rendezgetem a képeimet-filmjeimet, s kezembe akadt ez a kis filmecske, gondoltam megosztom a kellemes emlékeket az ongo olvasóival. Akkor este túl voltunk már a vacsorán, mikor megálltunk a szakácsfiú előtt, s figyeltük a mesterkedését. Mire a gépet előszedtem a filmezéshez, addigra ő már kinyújtotta a feje fölött a rétest, csak az utolsó forgatást sikerült elkapnom. Egy kicsit nyújtotta még a tésztát a márványlapon, aztán megolajozta, s megtöltötte mindenféle földi jóval, volt ott mazsola, sajt, felvágott no és különféle fűszerek. Eközben pedig megsült az előző adag rétes az asztal mellett álló vaskályhán. Az illatokat nem tudtam felvenni sajna, de most is összecsordul a nyál a számban, ha rá gondolok. Mosolyogva megkínált minket is a frissen kisült rétesből, s nem tudtunk ellenállni neki. Most már eléggé megéheztem ezeket a sorokat írva, a filmet megnézve, visszaemlékezve arra a szép estére, megyek keresek valami hazait a konyhában.
Feltöltve: 2009. jún. 28.