Eger városi séta

Magyarország Eger

Ott-tartózkodás ideje: 2009. aug. 04.  - 2009. aug. 08. (4 nap)

0 hozzászólás I 3 154 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. aug. 11. küldd el ismerősödnek
avatar adanyist Beszámolója
Egerben négy napot szándékoztunk tölteni. Előre látható volt, hogy ezen idő kevés lesz Eger megismerésére. A csatolt videón megpróbáltam bemutatni ott tartózkodásunk alatti egri sétáinkat. A bemutatásra szánt sétából kiemeltem a Bazilika és a Dobó tér, no meg a Szépasszonyvölgy-ben tett kirándulásunkat. Ezek külön beszámolóban találhatók.
Megérkeztünk a Hotel Eger szállóba, ahol minden tekintetben kielégítő ellátásban részesültünk. Az első nap időjárása nem kedvezett a nevezetességek megörökítésére, mert az eső keményen beleszólt. A második napon lehetett szalagra menteni a látottakat.
Volt mit néznünk a Belvárosban, a Bazilikában és környékén, a Dobó téren, az Érseki Parkban, no meg a Szépasszonyvölgyben. A sok szép, megörökítésre kívánkozó téma bemutatása, mint mondtam, csak több részben lehetséges, ezért most csak az Eger városi sétát állítottam össze.
Látható a Hotel Eger szálló, a Színház, a Bazilika, a Líceum, az Érseki Palota Fazola család kovácsoltvas kapujával, az Egri vár, a Zsinagóga, az Érsekkert. Mindezen nevezetességeket a város nyüzsgő életében próbáltam megjeleníteni.
Feltöltve: 2009. aug. 09.