Müntschemier "Díjugrató"lóverseny

Svájc Müntschemier

Ott-tartózkodás ideje: 2000. aug. 13.  - 2000. aug. 13. (1 nap)

0 hozzászólás I 2 056 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. szept. 28. küldd el ismerősödnek
avatar adanyist Beszámolója
Úgy láttuk a kifüggesztett hirdetéseken, hogy ritka élményben lesz részünk, ha elmegyünk az évenként megrendezett „Díjugrató” lóversenyre. Eddig ilyen versenyt csak a TV képernyőjén láttam, de most közvetlen közelről gyönyörködhetek a ló és lovasa ügyességében. A hirdetés szerint több ország versenyzői neveztek a díjugratásra. Szállásunktól rövid sétával lehetett eljutni a versenypályához és az istállókhoz, ahol alaposabban szemügyre vehettem a lázas készülődést, a lovak felkészítését a versenyekre.
A versenypályán az akadályok szabályos elrendezésben voltak elhelyezve. Gondosan ellenőrizték az egymáshoz való távolságukat. A bírói testület egy emelvényen helyezkedett el és harangjelzéssel indították a versenyzőket. A hibapontokat és az eredményeket nagyméretű kijelzőn lehetett látni. A sok induló miatt a verseny a késő délutáni órákig tartott. A pályán az akadályokat az egyes versenyszámok között átrendezték. Igen színvonalas, szép lovaglásokat láthattunk. A díjkiosztás és a lovasok felvonulása külön ceremónia szerint történt. A készült filmből csak annyit állítottam össze, hogy a videó megtekintői némi ízelítőt kapjanak egy ilyen versenyről. Élmény volt közelről tapasztalni az elvágtató lovak dübörgő erőkifejtését egy-egy ugrás előtt. Ezt sajnos a megzenésített filmen nem lehetett visszaadni.
Feltöltve: 2009. szept. 28.
adanyist kapcsolódó élménybeszámolói: