Cesky Krumlov vára és a forgó nézõtér

Csehország Cesky Krumlov

Ott-tartózkodás ideje: 2009. aug. 11.  - 2009. aug. 11. (1 nap)

0 hozzászólás I 13 847 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. dec. 10. küldd el ismerősödnek
avatar Laczko Beszámolója
Csehországi körutazás keretében jutottam el Cesky Krumlovba.Sokat hallottam,hogy szép a vára,de többet nem tudtam róla.A vár nem egy épület,hanem épületek sora, a XIII.századtól építették,állandóan fejlesztették.1680 körül nyerte el mai formáját,több udvara van és 300 szobája.A reneszansz torony melletti Vörös kapunál érdemes bemenni,ahol a híd alatt állítólag medvéket is lehet látni,sajnos nekem nem sikerült.A várban jelenleg várkönyvtár és levéltár is van.A felső várban két várkápolna van és egy nagyon érdekes terem az Álarcosbálterem.Itt a falakon különleges álarcos figurák vannak festve,nagyon meglepő és egyedi a falfestés, és látványos,sajnos fotózni nem lehetett.A színházteremben már a 17. században előadásokat tartottak, most nyaranta fesztiválok vannak itt.A vár egyik részéből a másikba egy háromszintes, római vízvezetékre emlékeztető híd vezet át.Az egyik szinten a színészek jártak át a szabadtéri színpadhoz, a másikon a vár személyzete közlekedett.A Várszínház mögött kezdődik a várkert,gyönyörű barokk szökőkútja van.A parkszínházat a mai formájában 1959-ben nyitották meg. Speciális érdekessége,hogy itt nem a színpad forog,hanem a nézőtér. Európában ilyen csak Finnországban van.A főszínpad előtt egy kerek talapzaton emelkedő ülésekkel helyezkedik el a nézőtér, 600 személyes,kb 120 tonna a nézőkkel együtt.A többi színpadi rész mobil díszletekkel van kialakítva.A fotókon látszik a vár különleges fekvése.Gyönyörűen emelkedik a kanyargó folyó fölé. A folyón tutajozni is lehet.
Laczko kapcsolódó élménybeszámolói: