Calimera Hotel, Hurghada

Egyiptom Hurghada Calimera Golden Beach Resort ****

Ott-tartózkodás ideje: 2004. aug. 09.  - 2004. aug. 19. (10 nap)

0 hozzászólás I 4 443 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. jan. 02. küldd el ismerősödnek
avatar zacky74 Beszámolója
zacky74 értékelése:

3.6

3.7

Utazás: az utatat a Start Utazás-on (www.startutazas.hu) keresztül szerveztem meg semmilyen papírért nem kellett bemenni. A visszaigazolás faxon, a fizetés pedig internet bankon keresztül történt, a papírokat (repjegy,biztosítás,szállodai voucher) a reptéren kaptuk meg. A Start Utazás-nál nagyon segítőkészek és kb. 40 utazási irodával állnak kapcsolatban így nem kell végig nézni egyenként a honlapokat.

Best Reisen a Medinával közösen szervezik az utakat és Malév charterrel bonyolítják le az utaztatást. Oda felé az indulás rendben volt visszafelé pedig az előre kiírt időponttól 1 órával később indultunk technikai okok miatt. A repülő út 3,5 óra. A szállodát érdemes leellenőrizni a www.holidaycheck.de honlapon itt a németek pontozzák a szállodákat, úgyhogy nagy csalódás nem érhet ha itt jó minősítést kap a szálloda.

Vízum: mi nem vettünk sem az utazási irodánál, sem pedig a követségen vízumot, ha nem leszállás után még az útlevél ellenőrzés előtt a pénzváltóknál vettük meg fejenként 15 USD-ért. (3000 Ft) Ezután a két bélyeget benyaltuk az útlevelünkbe és már mehettünk is az útlevél ellenőrzésre és a csomagok felvételére. Megjegyzem, eközben akik előre kifizették a vízumot sorban álltak hogy beleüssék az útlevelükbe a vízumot.

Szálloda: mivel a Calimera elégé kiesik a központból(kb. 15 km) ezért minket tettek ki utoljára. Alapból mindenkit az általuk bungalónak nevezett szobákba tesznek. Szerintünk inkább apartman szerűek erkélyel, TV-vel rendelkeznek.(MTV2-őt lehet fogni de hol volt hol nem volt vétel) Átalakító nem kell mivel a konnektorok fogadni tudják az európai szabvány csatlakozókat. Az összes apartman a parkra néz. Azok az apartmanok amelyek az emeleten vannak annyival jobbak hogy rálátás van a tengerre. (cserét 10 USD dollár ellenében lehet megejteni, a szobák előre ki vannak osztva így az idegenvezetővel nem nagyon lehet egyezkedni) Volt olyan is aki a bungallós szobát elcserélte a főépületben lévőre de nagyon nagy különbség nincs köztük. Mivel a főépület messze van a parttól ezért tök mindegy hol helyeznek el mert gyalogolni így is kell vagy a strandra vagy pedig enni a főépületbe. A szállodán belül menetrend szerint óránként jár egy kis vonat a főépület és a strand között ha esetleg valaki unja a gyaloglást akkor azt is igénybe lehet venni. A szobákat naponta „fényesre nyalják” mi egy kis baksis-al rá is segítettünk 2 szer adtunk 10 LE-t a srácnak és törülközőből hajtogatott hattyút, hajót, kigyót amik nagyon tetszettek a lányomnak. A szálloda belső részén egy hatalmas park van, és valóban elvesznek az emberek. 2 étterem van a szállodán belül, egy helyi ételeket kínáló és egy olasz. Ezek is benne vannak az AI ellátásban, de előző nap be kell jelentkezni, ha ott szeretnél vacsizni.

A szálloda körül előtte és mögötte is csak a sivatag van ill. elkezdett de nem folyó építkezések. Először úgy volt hogy a Palma De Mirette-be megyünk de visszamondták mert nem volt hely. Egyébként akiknek a Palma De Mirette-be volt foglalásuk azokat már az induláskor a papírok átadásakor tájékoztatták hogy a szállodát túltöltötték és mindenki ment a Sun Rise-ba, igaz Ultra AI-t kaptak.

Most már szerencsésnek érzem magam hogy ebbe a szállodába kerültünk mivel láttam a jobb szállodákat amelyek bent vannak Hurghada belsejében és a legtöbbnek kicsi partja van mellette hajókikötővel sőt van ahol építkezés is van. A Calimera partja kb. 300-400 m-es és egy kis gyaloglás után a vízben (kb. 100 m) el lehet érni a mélyebb részt ahol korall zátony van és tök jól lehet snorizni. A tengerpartot minden este egy külön csapat „helyre rakja”.

A szállodának három medencéje van egy aktív (ugrálós, vizilabda, vizi versenyek) egy nem aktív úszkálásra és egy gyerek medence. Az aktív és a nem aktív medencét egy 90 cm mély hosszú medence köti össze és a Nílust szimbolizálja.

Ellátás: volt mint minden szállodában itt is terülj-terülj asztalkám, ebédelni lehetett a főépületben vagy lent a snack bárban (a snack bárban lehet fürdő ruciban is kajolni a főépületben nem). Sajnos itt németesen főznek, ami azt jelenti hogy elég ízetlenül és fűszerezetlenül valamint a menün érezhető hogy hetente ismétlődik. Eleinte mi is vigyáztunk a hasmenés elkerülése végett, és nem ettünk gyümölcsöt, tejet, tojást. Mivel gyerkőccel voltunk ezért már másnap beszereztük a Draxozide nevű gyógyszert biztonság kedvéért (5 LE, 1 doboz, a szállodában nincs gyógyszertár csak a városban lehet megvenni), amelynek a hatóanyaga azonos az Antinal-al. Később szükség is volt rá, mert elkövettük azt a hibát hogy elmentünk pizzázni és utána mindannyiunkon előjött a hasmars. Így hát elkezdtük szedni a gyógyszert és két nap után már bátran ettünk mindent. A magyar gyógyszerek nem jók erre a betegségre, volt velünk egy lány aki hiába szedte az itthonról vitt gyógyszert 2 napig csak ez segített rajta. Természetesen vizet nem ittunk a csapból és fogat is ásványvízzel mostunk.

Ásványvizet minden apartman feljáratánál elhelyezett ballonos tartályból lehetett vételezni annyit amennyit akartunk.(érdemes PET palackokat vinni és ebbe lehet gyűjteni vizet ha kell).Az üdítőket ital automatákból lehetett venni (Pepsi,Miranda,7Up, szóda) a sört, alkoholos italokat, koktélokat pedig kérni kell. Kb. 10 fajta alkoholos és 5 féle nem alkoholos koktél közül lehet választani.

Programok: a szállodán belül az animátorok mindig szerveznek programokat de, javarészt ez a német vendégeknek szól. Van minden nap strand röplapda, vizilabda amiket az animátorok szerveznek, esténként pedig a szálloda kis színpadán előadásokat is tartanak. Ezenkívül igénybe lehet venni a szálloda Wellness központjának a szolgáltatásait és van 4 tenisz pálya is.

Amennyiben valaki a városba szeretne bejutni az elég, ha kiáll a szálloda elé és fog egy „szöcskét” (kis Toyota buszok amik taxiként funkcionálnak) ezek 20-30 LE-ért visznek be a központba(személyek számától függetlenül!!!). Érdemes a Sacala központba bemenni mert ez az új része a városnak és nagyon sok fajta üzlet van és az árak is elég jók.(van McDonald’s is)

A fakultatív programok közül mi az iroda által kínáltak közül egyet sem vettünk igénybe. A Luxor-t azt terveztük de gyerekkel nem mertünk nekivágni a 6 órás busz útnak.

A kiutazásunk előtt felvettem a kapcsolatot Bencével és már másnap este kijöttek megbeszélni a programot. Velük mentünk 2X is búvárkodni olyan korallzátonyokhoz ahol nem egymást taposták a túristák(pl. Gifton sziget). Lehetett snorizni és az átlagos merülési idő amikor rendesen merültünk átlagban kb. 35-40 perc volt merülésenként. Mindenkinek ajánlom hogy vegye fel Bencével a kapcsolatot mert olyan élményben lehet része ami miatt garantálom hogy szerelmes lesz a búvárkodásba és a Vörös tengerbe. (azt hiszem ezzel nem csak én vagyok így hanem a lányom aki 6 éves, és a csoportunkból többen is megfogadták hogy visszatérnek) A merülés árai is olcsók mert két merülés Bencével 45 EUR ba kerül, míg ugyanez a szállodában pl. 80 EUR.

A búvárkodáson kívül még Jeep safarira mentünk Ben-ékkel ahol is kint töltük az estét (majd hajnali egyig) a beduine faluban ahol megnéztük a sivatagi naplementét, táncos műsort kaptunk + bárányt sütöttek és bámultuk a milliónyi csillagot és a tejutat amit én még így soha nem láttam. Az utazás is kalandos volt mert a mi söfőrünk 80-90 km/h tépett a dűnék között.