Tropical Orchid Garden of Madeira

Portugália Madeira-Funchal

Ott-tartózkodás ideje: 2010. feb. 18.  - 2010. feb. 18. (1 nap)

0 hozzászólás I 4 617 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. márc. 16. küldd el ismerősödnek
avatar adanyist Beszámolója
A napot azzal kezdtük, hogy bementünk Funchalba, s ott az időjárástól tettük függővé, hogyan tovább? Fogytán voltunk az autóbuszjegyekkel, ezért első utunk a jegyváltó pavilon volt. Közben az eső hol megeredt, hol pedig az idő derűsre fordult. Úgy döntöttünk, hogy olyan kirándulást fogunk választani, amelyet az időjárás nem fog befolyásolni. Így esett a választásunk a Tropical Orchid Garden megkeresésére, majd megtekintésére. Táskánkban lapult a kert tájékoztatója, de nem egykönnyen találtuk meg azt az autóbusz járatot, mellyel a kerthez juthatunk. A kapott autóbusz útvonal térkép és a helybeli utasok segítségével eljutottunk oda, ahonnan gyalogosan felkapaszkodhattunk a kert bejáratához. Tudni kell azt, hogy Funchal központján kívül minden út vagy meredeken felfelé, vagy lefelé vezet valahová. Sikeresen megtaláltuk a bejáratot, ahol csengetésünkre megjelent egy hölgy és kedvesen fogadott minket. Jegyváltás után, ami fejenként 4 EU volt, gondosan bezárta utánunk az ajtót és megkérdezte, milyen nyelven óhajtjuk a kert megtekintésének tájékoztatóját. Kértünk egy német nyelvű leírást, s a szerint elindultunk. Igaz egy kicsit eltévedtünk, mert nem figyeltük az útvonalat jelölő sorszám táblákat. Így hamarosan szembe találtuk magunkat az előző csoporttal. Ettől kezdve megvilágosodott, hogy a nagy fa táblákon levő számok szerint kell az útszakaszokat bejárni.
A csodálatosan szép virágokat, amiket láttunk, azt a videó felvételek és a külön készített képek minden szónál jobban bemutatják. Talán a vendéglátásról még valamit. Bemenetelünkkor láttuk, hogy a kert előterében kis terített vendégasztalok álltak. Az előző német csoport foglalt helyet ott. Velük foglalkozott az a hölgy, aki minket is fogadott. Miután körbe jártuk a kijelölt utakat, minket is hellyel kínált egy asztalnál. Megkérdezte mit óhajtunk, kávét vagy Madeira bor? Egy pohár vörös Madeira és egy kapucsínó mellett döntöttünk. Kis tányéron pedig édes süteményt kaptunk kísérőnek. A Madeira borról csak annyit szeretnék mondani, hogy hasonlítják a mi Tokaji aszú borunkhoz, csak 18% alkohol tartalmú. Desszert borként fogyasztják, nem pedig étkezés közben. A magas alkohol tartalmat törkölypálinka hozzáadásával és különleges érlelési eljárással érik el. Miközben feleségem virághagymákat vásárolt, megtekintettünk egy asztalt, ahol gyantába öntött orchidea ékszerek voltak kirakva. Egy képen láthatók, 40-50 EU áron árusították. Megköszöntük a vendéglátást és távozni óhajtottunk. A vendéglátó hölgy kikísért minket s közben még egy-két búcsúképet készítettünk a papagájok ketrecéről, egy szökőkutas, virágokkal díszített szobrocskáról és a kert bejáratáról. Meglepett minket a szokatlan fogadtatás amiben részesítettek minket. Utólag figyelmesebben elolvastuk a tájékoztatást, a belépőjegy árában ez a vendéglátás benne szerepel. Távozásunk a szemerkélő esőben, nem volt túl vidám, mert ismeretlen volt a visszaút Funchal központjába. Megindultunk az autóbusz megálló irányába, amikor feleségem megpillantott egy autóbuszt, mely a hegyi úton felfelé kapaszkodott. Itt az a gyakorlat, hogy az autóbuszokat le kell inteni, különben nem állnak meg a megállókban. Feleségem igen komolyan, de nem nagy meggyőződéssel kezdett integetni. Lám ez Madeira! A busz vezetője megállt, s megvárta, míg én is odaérek és felszállhattunk az előre megváltott jegyünkkel. Funchalban minden autóbusz egyik végállomása a központban van, így mi is visszajutottunk az indulási állomásra. Hát ennyit akartam elmondani erről a kirándulásunkról, ami a nem éppen szép idő ellenére, igen jól sikerült. A kertben látott virágcsodákat pedig sokáig nem fogjuk elfelejteni, s ha csak egy kis részét tolmácsolni tudtam annak, amit ott láttunk, megelégedett leszek a beszámolómmal.
Feltöltve: 2010. márc. 16.