Indiában járunk 10. - búcsú Indiától

India Delhi

Ott-tartózkodás ideje: 2009. okt. 22.  - 2009. nov. 19. (28 nap)

0 hozzászólás I 3 924 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. márc. 25. küldd el ismerősödnek
avatar zebrina Beszámolója

Cimkék: baha'i  Bangla  Connaught  Delhi  House  Lotus  Place  Sahib  Tibet

(Ez a beszamolo indiai online blogom masolata, folyt.)

november 17.

Ma is jo napot zartunk.

Delhi meglepo arcat mutatta a mai napon, kiderult, hogy vannak szep arnyas sugarutjai, tiszta parkjai, meno uzletei.

Eloszor elmentunk a Connaught Place-re, ahova mar az elso napunkon keszultunk gyogyszert es LP-t venni. De mivel mindent hazulrol hoztunk, igy nem volt ra szukseg az elejen. Most viszont innen indultunk Delhit felfedezni.

Kis bosszusaggal kezdodott. A ter kozepen egy nagyon kellemes park van keritessel korulveve. Megkerestuk a bejaratot, de nem engedtek be, mert a parkban tilos fenykepezni es nalunk termeszetesen volt fotoapparat. Ekkora marhasagot! Inkabb lennenek ra buszkek, hogy szep parkjuk is van, nem csak szemettel telehanyt utcaik.

Innen hat gyorsan tovabballtunk es elvitettuk magunkat a Lotus Templomhoz. En nem nagyon voltam ra kivancsi, de vegul nem bantam meg, mert itt is szep tiszta, hatalmas park fogadott, kozepen a lotuszt formazo, modern vonalu templommal. A templomot csak kivulrol lehet fotozni, bent meg pisszenni sem szabad, nehogy megzavarja valaki masok imadsagat, mert ez egy baha’i templom es a baha’i templomok nyitva allnak mas vallasok kovetoi elott is, barki bemehet, aki imadkozni és meditalni akar.

A parkban egy igen szinvonalas kiallitas lathato a bahaizmusrol.

Kovetkezo celpont a Tibet House volt. Itt joval szerenyebb korulmenyek kozotti, de nagyon ertekes kis muzeum van regi tibeti buddhista szobrokkal, thangkakkal, hasznalati targyakkal, mosolygos tibeti konyvarussal. :) E rogton vett egy tibeti mesekonyvet, ovatosan belehelyeztuk a konyvbe a muzeumi szep kis belepojegyeket.

Ezutan megkerestuk a Delhiben mukodo szikh templomot, a Bangla Sahibot es ugyanolyan kellemes elmenyben volt reszunk itt is, mint Amritsarban. Bent a templomban enekeltek a papok, ami ki volt hangositva, hogy a medence korul is hallani lehessen, a dalok kicsit fulbemaszok, neha elenkek, maskor komorabbnak tunnek, de mindenkor jo hallani. Ettunk edes puliszkahoz hasonlo masszat, amit az osszeillesztett tenyerunkbe pakoltak, ucsorogtunk a vastag szonyeggel boritott templomban a hivok kozott. Bekisertek a konyhaba es arra buzditottak, hogy fotozzunk nyugodtan. Szoval szupi volt megint. Mintha kisse elfogult lennek, nemde? :)

Ekkor mar sotet este volt, bar nem keso, sajnos nagyon hamar sotetedik, ez hatranya a keso oszi utazasoknak. Visszasetaltunk a Connaught Place-re, de mivel huvos volt mar, beugrottunk a Park Szallo ettermebe egy forro italra. Aztan meg kiugrottunk belole, de gyorsan, mert eleg huzos arak voltak, mondhatni baromi dragak. Es kulonben sem volt Hot lemon honey, a kedvenc forro italunk! Ugyhogy szegyelljek magukat.

Felkerestunk vagy egy tucat tovabbi ettermet, de hol ez volt a kifogas, hol az, mindig volt valami. Vegul egy thai etteremben kotottunk ki. Az viszont nagyon finom volt! (Marmint a kaja.)

november 18.

Most alig tudok irni, mert csupa henna a jobbkezem. Raadasul ingyen csinaltak ezek az aranyos indianok! Az ugy volt, hogy utolso penzunkon elmentunk, hogy E hennaztassa a mancsat. En meg oda lettem invitalva, mint mama. Ucsorogtunk egy falmelyedesben, E nezegette a mintakat, kerdezte, mi mennyibe kerul. Persze mondtak szep nagyokat. Mi meg mondtuk, hogy holnap utazunk, 94 petakunk van osszesen, azert csinaljanak valamit E-nek. En meg tovabbra is ucsorogtem es neztem, ahogy egy indiai nonek a teljes kezet befestik. Nagyon szep volt. Ugy kepzeljetek el, hogy mindez kb. masfel negyzetmeteren tortent kis samlikon (8 ember, mert meg volt egy japan is kezeles alatt).. Akkor odault meg egy srac, szerintem a fonok es kozolte, hogy o nekem is csinal. Hiaba mondtam, hogy no money, festett nekem is szepet a kezemre, azt mondta, nem szamit. Most meg itt orulok es tenyleg az utolso ruppoinkbol internetezunk.

Ma egyebkent jol elszurtuk a napot vasarlassal. Eredetileg meg akartuk nezni a Jama Masjid nagymecsetet, de arra mar nem jutott ido, amit sajnaltam, de hat shoppingolni is kellett valamikor.

Ejszaka 2:00-re kertunk taxit a repterre (160-ert intezi a guest house, amit nem ertek, mitol olcsobb a prepaid-nel, ami 250 volt), 3-ra kell kint lenni, 5-kor indulunk.

Hat ennyi volt...