Vannak még ilyen szállodák?

Magyarország Kőszeg Hotel Írottko ***

Ott-tartózkodás ideje: 2010. ápr. 01.  (1 nap)

1 hozzászólás I 2 526 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. ápr. 23. küldd el ismerősödnek
avatar havanna Beszámolója

Cimkék: Hotel  Írottkő  kellemes  Kőszeg

Hotel Írottko *** értékelése
havanna még nem értékelte!
Még senki sem értékelte ezt a szálláshelyet.

Légy
te az első!

Gondoltam szakítunk a hagyományokkal, és elutazunk Húsvétkor, de belföldre, kisvárosba, nyugalomra vágytunk. Több oldalon is keresgéltem,és 6-7 helyre elküldtem az ajánlatkérésünket jött az össze hasonlitgatás és maradt Kőszeg, a Hotel Írottkő. A megérkezéskor ért az első meglepetés, egy tágas, ízlésesen berendezett-de nem a mai egyforma hotel fogadótér- szóval kellemes a belépő. A személyzetben is volt valami, szóval leszámítva hogy nem volt rajtuk egyenruha, barátságos, érdeklődő és kedves személyzet fogadott,a többi napokon is megmaradt ez az érdeklődés a párommal olyan családiasnak éreztük a hangulatot. Bárkihez oda lehetett fordulni, kérdezni, beszélgetni- megállt az idő és a személyzetnek volt ideje velünk foglalkozni....Manapság ez meglepi a vendéget, vagy csak nekünk volt furcsa? A pincérek nagyon jó fejek, a vacsora bőséges és finom volt, nekem háziasnak is tünt, nem éreztem az előre kikavart porokat benne. A recepciósok mindig figyeltek ránk, a mosoly a köszönés, szóval el voltam varázsolva, vártam mi lesz a bibi.A szobák mérete, hát igen, de ez olyan tényező ami már évekkel ezelőtt ki lett alakítva, talán ezt próbálják kompenzálni? De a tisztaság, és a meseváros Fő tere, mindenért kárpótolt. A wellness tisztasága is dicséretet érdemel, a két hölgy kedvessége.A szálloda saját programja, a zenés borkóstoló, a Postamúzeum, jól sikerült.Mi volt negatív, az hogy hamar vége lett és haza kellett utazni a zsufiba . Kőszeg maga gyönyörű és 3 nap kevés hogy felfedezd ezt a gyöngyszemet. A környék, Velem,Cák, Bozsok, hát arról külön szeretnék írni. Ausztria közelsége, a gyógyfürdők- talán 10 nap kellene? És a város macskája? A hatalmas tarka cica komótosan mászkál a Fő téren, kellett pár próbálkozás amíg hagyta magát megsimizni, de a megérte! A Fő téri teraszok, a hangulat, az esti séta a vár körül, nagyon romantikus, és egy kis borozás a helyi kiskocsmákban, zsíros kenyérrel.Visszatérünk, ez már biztos! Találkoztunk egy kedves párral, akik Pécsről rendszeresen járnak ide, megkérdeztem a teraszon forrócsokizás közben, hogy miért? A hölgy azt mondta, ha már Lukácsházánál jár, eltűnnek a gondok, mintha átlépne egy másik dimenzióba, Kőszegen még az óra is másképp jár, máskor harangoznak :)Remélem visszatérhetünk ide, Kőszeg megér több misét !
futestechnika - 2010.12.28. 13:53

Szia,örülök, hogy tetszett az Írottkő, mi nyáron ( augusztusban) megyünk az Ostromjátékokkal egyidőben egy hétre ide nyaralni:) Nekem egyik kedvenc vásorom, tegyük hozzá, hogy szerintem, tágabb környezete , Vas-megye az ország legjobb helye:)