Egyiptom Hurghada

Egyiptom

Ott-tartózkodás ideje: 2010. júl. 05.  - 2010. júl. 12. (7 nap)

0 hozzászólás I 3 721 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. dec. 04. küldd el ismerősödnek
avatar Moha Beszámolója

Cimkék: Egyiptom  Hurghada

Július elején a gyerekek táborba mentek,igy gondoltuk a párommal,hogy akkor mi is lazitunk egy kicsit.Csütörtök reggel kezdtem el keresgetni a neten hogy vasárnap hova tudnánk még elutazni,viszonylag olcsón.Nagy felhajtást nem szerettünk volna csak meleget és tengert(A fő nyaralásunk aug végén volt,arról is irtam.Dubai és Adu Dhabi).
Szóval a szókásos lehetőségeink voltak:Egyiptom,Törökország,Tunézia.Végül Egyiptomot választottuk azon belül Hurghadát.A Palm Beach nevű szállódában sikerült az utolsó szobát lefoglalnom.
Az utazás a megszokott charter járat volt,lökdösödésel,ráadásul nem egymás mellé szólt a jegyünk a repülön.Éjjel fél12-re érkeztünk meg Egyiptomba.Az idegenvezetők már ott vártak minket ugyhogy kb egy óra és a szállodában voltunk.Mi gyorsan megkaptuk a kulcsunkat de hallottuk hogy volt aki órákat várt.A szálloda Hurghada várostól kb 15 percre van taxival.Körülötte szó szerint semmi csak a sivatag.Sétálni sem lehet mert nincs hova.Maga a szálloda elég nagy területen fekszik,2 nagy medencéje és 2 kisebb jacuzzia van.Saját tengerparti stranddal rendelkezik,a kertben rengeteg pálma és érdekes növény nő.A szobánk teljesen normális volt,a fürdőszoba is korekt,tiszta,felszerelt.Minden szobához egy kis terasz is tartozik.Ezt ki is használtuk,esténként nagyokat beszélgettünk a kellemes melegben.Napközben 35 fok volt kb,de este sem esett nagyon 30 alá.
A szálloda all incluziv szolgáltatást kinál ugyhogy az étel meg az ital megoldott volt bár....szóval az étel számunkra erősen közepes volt vagy talán még az alatti...Választékban is elég gyengék és minőségben is középszint.Na mindegy sajtok voltak igy azért kajáltam én is.A medencéknél az üditőt müanyag 1dl pohárban adják,ugyhogy inkább kimentem és vettem minden nap pár 2l üditőt hogy ne kelljen 100-szor elmennem üditőér.
A medencéknél és a tengerparton napozóágyak vannak kitéve hangulatos ernyökkel.A gond csak az hogy lényegessen kevesebb mint ahány vendégük van.Igy reggel fél7-től már versenyt futnak az emberek a törölközökkel hogy foglaljanak ágyat.Hát mi inkább aludtunk,aztán a medencékben meg a tengerben üldögéltünk,uszkáltunk órákig.Kinálnak fakultativ programokat is(Kairó,piramisok stb...),de mi ezeket most kihagytuk mivel csak pihenni szerettünk volna.
A vendégek magyarok,szlovákok,oroszok,hollandok.Rengeteg gyerek van a szállódában mivel elég nagy kedvezménnyel kinálják családoknak.Ugyhogy aki igazán pihenni szeretne akkor inkább ne ide menjen!
A nyaralásunk jól sikerült(inkább azért mert a szerelmemmel lehettem mint a hely miatt) de nem nagyon ajánjuk a szállódát.Ugyan 4*-nak hirdetik a realitás max 3*!!A rengeteg igénytelen bunkó vendég is rontja az összképet valamint a tiltás ellenére a medencéknél egyfolytában ugráló 500 gyerek.
Esténként többször bementünk Hurghadára taxival.A főutca 4-5km hosszú végig boltokkal, de hatalmas autóforgalommal. A helyiek, mint az arabok mindenhol, erőszakosak.Mindenképpen be akarnak csalni az üzleteikbe, hogy csak nézd meg.Az utcák koszosak és elég nagy a szemét is a belvárosi részen.A tengerparton van egy 3-4km hosszu szépen kivilágitott,szökökutas,kávézos rész.Azt ajánjuk inkább!A taxisnak azt kell mondani, hogy a Hard Rock Cafe Hurghadához menjen.Ez a szép sétány közepén van.Érdemes kiprobálni a Hard Rockot is.Itt tuti jókat tudsz enni és inni.Mi megtettük.
Összegezve ha Hurghadára mész nyaralni sokat ne várj a helytől,elég unalmas és a város is szürke kicsi.Tavaly Sharm Al Sheik-ben(Küldöm majd arről is a beszámolót) voltunk nyaralni, ami sokkal szebb és sokkal több programot kinál a turistáknak.Mindegy a társaság jó volt, a többi nem számit...