Sümegi hétvége babával

Magyarország Sümeg Hotel Kapitány ****

Ott-tartózkodás ideje: 2011. feb. 25.  - 2011. feb. 27. (2 nap)

0 hozzászólás I 3 012 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. feb. 28. küldd el ismerősödnek
avatar Tolvaj Beszámolója

Cimkék: baba  Kapitány  Sümeg

Hotel Kapitány **** értékelése
Tolvaj értékelése:

4.5

4.5

Egy hétvégét töltöttünk el itt 1,5 éves gyerekünkkel, a beszámolót is ebből az aspektusból írom elsősorban.
A hotel szép, a szobák jelentős része a várra néz, szép nagyok, a felszerelésük is megfelelő és tiszta. Kellemes meleg volt benn, ez télen azért nem mindenhol egyértelmű.
A személyzet nagyon kedves, aranyos, persze egy ilyen kicsi törpe mindenkit levesz a lábáról.
Az étkezés svédasztal, a választék nagy, nekem nagyon ízlett, pedig eléggé kényes vagyok. Szóval jól főznek. A változatosságot egy ilyen rövid idő alatt nem tudtam felmérni.
A wellness részlegben mindenféle masszázs dolgok vannak - engem ez hidegen hagy -, meg két emeleten érdekes elrendezésben medencék. Itt azért van egy kis hiányérzetem: mivel én leginkább úszni szeretek és nem dögleni a bugyborékoló vízben (ezt többféle medencében is lehet egyébként), ezért az itteni lehetőség egy kicsit rossz ebben a tekintetben: valamilyen + jel alakú medencében lehet úszkálni, ami ugyan elég hosszú, de keskeny és ha többen vannak a vízben, akkor olyan, mint egy kereszteződés és állandóan figyelni kell a jobbkéz-szabályra.
Gyerekmedence kettő van, de ezek mélyek egy 1-2 éves gyereknek, klasszikus pár centis pancsoló nincs. Vannak kinti medencék is, ezekről nem tudok nyilatkozni.
A gyerek utazóágyban aludt (hotel adta), etetőszék is van az étteremben.
Van egy játszószoba mindenféle játékokkal a medencékhez közel.
Hétvégi program a lakomával egybekötött lovasjáték, mi nem voltunk, akik voltak nekik tetszett.
Fura volt, hogy esténként több helyen félhomály volt: nem volt minden villany felkapcsolva. Spórolás?
Összegezve ha nem ilyen kicsi gyerekkel megy az ember, akkor nagyon jó hely, bár egy egész hetet azért már nem biztos, hogy el tudnék tölteni, de 3-4 napra tuti. Kisgyerekkel is jó, ajánlani tudom, de azért ebből a szempontból az alsópáhoki Kolping egy fokozattal jobb. De persze az kifejezetten babaszálloda, ez meg nem.

somló Somlói borvarázs
 ?A bor férfidolog, csendesen kell beszélni róla. Leghelyesebb egy pohár bor mellett.? ?...
mór Borozzunk Móron!
Ha MÓR, akkor BOR! Ha október, akkor Móri Bornapok! Nem is lehet ez másképp, mint sok éve már. Az...