My Ten Days in Shenzhen, China

Kína Shenzhen Honlux Hotel

Ott-tartózkodás ideje: 2011. márc. 04.  - 2011. márc. 05. (1 nap)

0 hozzászólás I 2 880 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. márc. 18. küldd el ismerősödnek
avatar Tomnyussz Beszámolója

Cimkék: Days  My  Ten

Honlux Hotel értékelése
Tomnyussz értékelése:

3.6

3.6

A hosszú repülő út
Időben érkeztünk a reptérre, ez azért is fontos,mert nem igazán tudok elkészülni a megadott órára. Kicsit még kotyagosan a korán kelés miatt, hiszen már nem igazán tudtunk aludni. Fényképezés közben egy reptéri alkalmazott jött oda hozzám, hogy mit fényképezek(hát mit a Beijingi kiírást), nem utazok minden nap se repülővel, sem pedig Chinába, gondoltam megörökítem ezt a pillanatot is. Szólt a hölgy, nehogy észre vegyék, a becsekkolást fényképezem.Engem aztán az érdekel a legkevésbé,csak csipogás nélkül lépjek át a kapun. Majd egy órát csúsztunk az indulással. A gyomrom torkomba,mint repülő az égen, pillanatok alatt. Légimenyecskék nagyon kedvesek voltak(kivéve egyet,akitől nem kaptam cukrot),és mosolygósak. Hoztak zoknit,mivel 9.30h az út,nem kéne cipiben lenni. Már hozzák is a frissítőket, zöld tea(ami forró víz, tea színnel), és a forró kis kendőket amivel megtörőlheti magát az ember. Több kínai van a gépen,mint europai ember. Lassan Kíjev felé érünk, és hozzák is az estebédünket, egyszer meglehetett enni. Kint -53 f-ot mutat, nem szeretném megtudni milyen érzés. Gondoltam ki bírom toalett nélkül, de nem így sikerült, a wc öblítésnél majdnem frászt kaptam,olyan szívóereje volt, itt aztán van dugulás elhárítás. Jó volt már lefele jönni, onnan fentről. Pekingi reptéren nagyon figyelni kell a kiírásokat,mert könnyen ellehet tévedni. A repülőn még adtak egy kis cetlit , amit ki kellett tölteni hová tartunk Kínába, mettől- meddig (de azt nem kérdezik van -e v.mi betegséged, ahogy olvastam a neten). Sorban álltunk a belépésre, hosszú volt a sor, nem is volt v.mi haladós. Be kell állni a pult mellé, a festett talpakra, készítenek egy fotót, majd az útlevél képet is bemásolják. Félnek ,nehogy itt maradj náluk hívatlanúl. Ezen is túl v.unk, a csomagokat megkeresni ,átmenni a 2-ből az 1-es Terminálba, csomagokat feladni.Természetesen csak annyi volt kiírva K pult, volt belőle legalább 50, miénk a 40-es, megkapjuk a jegyeket, az időnk meg csak egyre fogyott. Vámon átvizsgálják még egyszer a poggyászainkat, természetesen becsipogott, nem is egyszer, mind a kétszer az öngyújtó volt a hibás,már a vámos is csak mosolygott, mi nem annyira. Mehet a csomag, és mi is csekkolhatunk. Éppen, hogy beestünk a Shenzheni járatra. Nem fürődve, izzadtan, fáradtan, wc hiányosan ültünk, rajtunk kívül csak kínai volt, akik még levegőt se vettek beszélgetés közben. Az út még 3h-ás, de ez sokkal többnek tűnt, mint az a több mint kilenc. Most már jó volna megint toalettre mennem gondoltam én, de mikor benyitottam ez még kisebb volt mint a másik, még a kedvem is elment tőle. A tervezők nagyon spórolnak a hellyel, egy termetesebb ember be sem férne, vagy az már ne is repüljön, végül is ők kicsik, meg vékonyak is, csak magukra gondoltak. Hát aki azt meséli milyet szexelt a repülő wc-ben, az nem mond igazat, ezen a gépen biztos nem tud. Visszamentem a helyemre fejemet lógatva, már nem sok az a két óra' kibírom én akár, hogy is fáj'. Csomagok felvételénél megpillantottam a nagy mosdót, végre elmehetek lesz nagy helyem. Beállok én is a sorba, kínai nők közé,mosolyognak, á mi az nekem négy ember, simán kitudom várni. Eljött az én pillanatom, tépek papírt benyitok, és azt hittem megnyílik a föld alattam. Csak guggolós volt, sírni tudtam volna, hogy azt a primitív mindenit. Magyarországon a kínaiaknak arany életük van,annak a sok europai embernek nem igaz, hogy egy rendes wc csészét nem tudnának másolni a repterekre is. Számomra ez egy tényleg nagyon hosszú út volt.
Tomnyussz kapcsolódó élménybeszámolói: