Csillagtúra az Isztrián

Horvátország Pula

Ott-tartózkodás ideje: 2011. jún. 05.  - 2011. jún. 09. (4 nap)

0 hozzászólás I 4 148 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. jún. 13. küldd el ismerősödnek
avatar anikoneni Beszámolója

Cimkék: Pula

Csoportos utazás során kalandoztunk 5 napot Isztria ismert és kevéssé ismert helyein.
Szállásunk Pulán volt: Hotel Pula nevű szálloda komplexusban.Számunkra nagyon kedves kis hely a nagy befogadó képesség ellenére. A hotel dolgozói kedvesek voltak. Naponta volt takarítás.Tisztaság volt az egész szállodában és a környékén is. Hatalmas éttermében több csoport is étkezett egyszerre. Idősek és kiránduló német diákok, horvát általános iskolások válogathattak az igazán ízletes és bőséges ételekben.És persze mi idősek.
A tenger pár perc alatt egy lépcsősoron volt elérhető. Sajnos a csodálatos öböl vize ebben az időben nagyon hideg.A német gyerekek viszont minden délután benne úsztak és lubickoltak.
A szállodából autóbusszal mentünk be a kikötő és az amfiteátrum megtekintésére.Sajnos a római emlékek nagy pusztításnak estek áldozatul a háborúk idején.Elsősorban a Hajógyára volt a célpont. Pulának, mint Isztria területének jó részén igen sok magyar vonatkozású emléke is található.
Zágráb első állomásunk volt: A Székesegyház monumentális épületét csak kívülről tudtuk megnézni a Pápa látogatása miatt. A Felsővárosból lesétáltunk az Alsóvárosba: itt a Jelasics téren volt találkozónk. A lovasszobrot nem fényképeztem. /bosszúból/ Meglátogattuk a Szent Márk templomot.Az egyik ház falán pedig Zrinyi Miklós utcatábla volt látható. A középkori városrész nagy része szépen rendbe hozott.
Meglepetésünkre az egyik templom tetejét zsolnai csempével borították. Nekem nem tetszett ez e mód.