Dino Jasmine

Törökország Türkler Jasmine Beach Resort

Ott-tartózkodás ideje: 2011. júl. 22.  - 2011. júl. 29. (7 nap)

0 hozzászólás I 1 720 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. aug. 04. küldd el ismerősödnek
avatar Sunshine Beszámolója
Jasmine Beach Resort értékelése
Sunshine még nem értékelte!
Még senki sem értékelte ezt a szálláshelyet.

Légy
te az első!

Ez volt az első utunk Törökországba.

Indulás előtt nézegettük az index fórumát és láttunk egy bejegyzést arról, hogy az előzőnapi járat 12:50 helyett 17:30-kor szállt fel. Ez gondoltuk, a ritka alkalmak egyike.

Másnap indulás. A reptéren a kijelzőn a késés látható! 12:50 helyett várhatóan 16:00!!
Kaptunk étkezési bont és így elment az idő. Még Nagy Ferót is láttuk...
Ez a 3 óra persze hiányzott nekünk.
A Malév mindent megpróbált, hogy kárpótoljon minket.
Még a pilóta fülkébe is bekukkanthatunk és beszélhettünk a pilótákkal. Már többször repültem, de ez nekem is új volt.

Érkezéskor gyors vízum vásárlás, csomagok és irány a busz (102) amivel majd két óra alatt elértünk Antalyából a hotelünkhöz.

A recepción már előre kiosztották a szobákat, minden gyorsan ment. Kicsit meglepődtünk, hogy a 7141 es szobához miért nem lifttel megyünk és miért gyalogolunk lefele.
Mint kiderült az általunk választott emeletes ágyas szoba egy kertes kis házas helyen van. Állítólag benn van a Best Reisen katalógusában.

A főépületben minden szoba tengerre néz.

A kert gyönyörű, szépen gondozott és tele van szép növényekkel ( Banánfák, Pálma fák, leander stb. )

ÉTKEZÉSEK:
RENGETEG étel van. Jó ízűek,és nagy a választék. Persze senki se gondoljon magyaros ételekre, ízekre.
Tisztaság és rend van. A pincérek kedvesek és hatalmas tempóban dolgoznak.

A főétkezések között is van étkezési lehetőség. Pl Gözleme ( török kenyér lángos sajttal vagy paprikával töltve), hot dog, hamburger, pizza stb.

Az üdítőitalok nagyon édesek.
Koktélokért all inclusive mellett is fizetni kell. (5-7 Euro)

STRAND, TENGERPART
A víz 28-29C, nagyon kellemes, a part homokos, köves.
Nem olyan áttetsző mint az Adria, hanem inkább mint a Balaton.

Utolsó két napon tengeri teknősök tévedtek a fürdésre elkerített helyre és időnként feljöttek a felszínre levegőt venni. Elsőre kicsit paráztam, másnapra már teknős nézőbe mentünk.

IDŐJÁRÁS:
Nappal 38C este 32C, ritkán felhő.

KIRÁNDULÁSOK:
20 perc sétára van a delfinárium.
A show érdekes, utána lehet a delfinekkel együtt úszni. (100 Euro!, de örök élmény.)

Jeep safari, nyitott terepjáróval. A menetszél jól esett. A Taurusz nevű hegységben tekeregtünk főleg aszfaltos úton néha off road is volt.
Délben fürdési lehetőség volt egy patakban. (15C)

DINO KLUB:
Hát a rodoszi sokkal jobb volt!
Egyik délutáni program TV nézés volt.(mese)

Minden este mini disco egy zárt szinpadon ( nagyon meleg volt fenn.) A 20:30-as kezdés kb 21:00 kor volt mindig.
Utána felnőtt műsorok.

Haza minden simán ment.

Mi jól éreztük magunkat, bár ennél többet szoktunk kirándulni.