Valaki csípjen meg...

Brazília Fortaleza Hotel Oasis Atlantico Praia das Fontes

Ott-tartózkodás ideje: 2004. ápr. 20.  - 2004. máj. 02. (12 nap)

5 hozzászólás I 5 409 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. jún. 19. küldd el ismerősödnek
avatar tavsan Beszámolója

Cimkék: brazília  fortaleza  oasisatlantico

tavsan még nem értékelte!

4.6

... mert álmodom! A szálloda, a naplementében ezer színben csillogó homok, a vörös sziklák... a rákászó gyerekek a parton, az öreg hippi és a halászok: mind-mind egy olyan kirándulás emlékei, melyet "életem legszebb napjai"-nak nevezek azóta is. A helyiek nagyon kedvesek, és annak ellenére, hogy minket mindenki óvott, hogy véletlenül se menjünk ki a szállodából, nagyon kellemes meglepetés volt beszélgetni a közeli halászfalu lakóival. Főleg a gyerekekkel! Még azt is megmutatták, hogyan kell rákot fogni! :D Azt belátom, hogy ha Rioba mentünk volna, ott nem mászkálhattunk volna fényes nappal SEM kamerákkal, fényképezőgépekkel... de itt nem volt ilyen gond, szuper közbiztonság és kedves helyiek fogadtak minket.
Kis bungallóban laktunk, melyekben egy tágas hálószoba, széf, minibár, tévé, telefon, légkondi volt. Ezenkívül szép, tiszta (!!!) fürdőszoba, nagy előtér, hatalmas kanapé... le a kalappal! Négy csillag és egy +, de szerintem simán öt csillag... már a gyönyörű fekvése miatt is!
Nem voltak szúnyogok, azokat biztosan elpusztították a helyes kis gyíkok. A szállodában mindenfelé szabadon mozogtak. A fürdőszobánktól a napernyő tetejéig mindenhová eljutottak, ahová csak kedvük tartotta! :)
A negatívum, hogy a hotel messze van Fortalezától: minimum 80 km-re! Taxival és szervezett városnézéssel persze ezt a nehézséget könnyen jelentéktelennek tekinti az ember... :)
ritam - 2008.02.03. 11:32

Szia Henci05. Mi is februárban voltunk ott és bármikor visszamennénk a párommal. Beberibében egy napos kis vásárlás? Az emberek nagyon barátságosak voltak. MINDENKINEK ajánlom!

tavsan - 2007.10.29. 21:36

Szia Lizbeta!Mindjárt válaszolok Neked e-mailben! :)

lizbeta - 2007.10.27. 15:02

Szia Tavsan! Nagyon örülök, hogy rátaláltam az élménybeszámolódra, de egyúttal segítséget is szeretnék kérni tőled. Mi párommal nászútnak néztük ki a szállodát, viszont a tengerpartról semmit nem írnak a katalógusok, csak annyit, hogy lépcsőn lehet megközelíteni. EZ mit jelent? Lépcsőn kell a tengerbe menni, vagy dombon van a szálloda? Lassan mélyülő a tenger? Vannak korallok? Lehet felszíni/érdemes búvárkodni pipával? Nagyon szeretünk pancsolni nekünk fontos a part. Tudnál nekem ezekről bővebben írni? A mailcímem: erzsebetnadas@freemail.hu.Nagyon köszi előre is a segítséget :-) Erzsi

tavsan - 2007.06.28. 20:39

Szia Henci! Örülök, hogy Nektek is jól sikerült az ottani nyaralás. :) M i is CSAK ugyanebbe a szállodába mennénk vissza. További szép nyarat, kellemes úti élményeket! :)

Henci05 - 2007.06.27. 22:54

Szia Tavsan!Mi a barátnőimmel februárban voltunk ugyanott ahol te is.A véleményünk ugyanaz, sőt minekünk még részünk is volt egy-kis helyi karneváli táncikálásban is.( Beberibi-ben sok-sok 1000 ember között) Akármikor visszamennénk.---de csak oda, ugyanabba a szállodába, a full-full-os all inclusive ellátásba.( Oasis Atlantico Praia das Fontes )A legjobb nyaralásunk volt!!!!!!!! Mindenkinek ajánlom