Horgászkalandom a Vörös tengeren

Egyiptom Hamata

Ott-tartózkodás ideje: 2011. szept. 21.  - 2011. szept. 28. (7 nap)

0 hozzászólás I 3 628 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. okt. 03. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója
Bevallom töredelmesen, még soha életemben nem horgásztam. Most úgy adódott, hogy a kezembe nyomtak egy horgászeszközt, hogy próbáljam meg, hátha sikerül fognom egy kis vacsorára valót. Nem tehettem mást, mint megpróbáltam. Elvégre az európai ember életében nem sűrűn fordul elő az, hogy a Vörös tengerben horgászhat. Reméltem, hogy valami jó nagy hal akad majd a horgomra, bíztam a szerencsémben. Hát akadt is jó nagy a horgomra, de nem hal. Elmesélem az elejétől fogva, jó?
Hamatából futott ki a hajónk a nyílt vízre, korallszigetek között haladtunk, s kétszer meg is álltunk snorizni. Aztán egy bőséges és finom ebéd után felszedtük a horgonyt, s egy harmadik sziget felé vettük az irányt. Tele hassal nem igazán volt kedvünk újra a vízbe merülni, s nem is kellett szerencsére. Ekkor osztották ki a horgászfelszerelést annak, aki kérte, s lógattuk a csalit a vízbe. Mindenki óriási lelkesedéssel kezdett a nagy horgászatba. Hát bizony mikor eltelt fél óra, s nem volt senkinek semmi fogás, lanyhult a lelkesedés. Aztán egy Big Fish halacska kapta be a horgot, s persze mindenki nagy örömujjongásba kezdett. Csodájára jártunk, fényképeztük nagy örömmel, aztán visszamehetett a mamához a tengerbe, nőjön még egy kicsit. Nemsokára egy orosz kislány fogott egy kék színű halat, ennek még jobban örültünk, megfogdostuk, fotóztuk, aztán ő is ment vissza a tengeri óvodába. Még egy kis hal is járt így pórul, aztán jó ideig semmi. Csak álltunk, fogtuk a szerkentyűnket, és sehol semmi. Elég unalmas volt így álldogálni. Közben pedig a hajó felső részén szólt a jó kis arab zene, s hogy el ne macskásodjon a lábam, hát elkezdtem mozgatni, s táncoltatni. Illegtem, billegtem, s erre harapott rá egy barna bőrű hajóslegény, s penderedett oda mellém. Úgy csinált, mintha segítene kifogni a nagy halat nekem, s közben pedig ő is járta a táncot. Hát jól elszórakoztunk így mi ketten horgászat közben. Persze a halak nem akartak zavargászni minket, nyugodtan tudtunk táncolni. Aztán a tánc végére előkerültek a kameramanok is, s meg tudták örökíteni a finist. Hát ilyen kalandom volt nekem a hajókázáson, s elmondhatom, hogy horgásztam a Vörös tengerben. Azt hiszem, nem válik majd szenvedélyemmé a horgászás, inkább alámerülök, s nézegetem a tenger csodálatos élővilágát.
Feltöltve: 2011. okt. 02.
iadanyne kapcsolódó élménybeszámolói: