Ausztria, Fehring, SzG3

Ausztria Fehring

Ott-tartózkodás ideje: 2012. jún. 11.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 568 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. okt. 25. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria fehring

Ide is úgy kerültem, hogy egy konkrét kastélyt akartam megkeresni (meg is találtam, de éppen átépítették kastély szállóvá és teljesen be volt állványozva). Végül megnéztem a városkát. Kisebb, mint Fürstenfeld, így a belvárosi is kisebb.
A városka a Rába völgyében található. Része a már korábban említett Vulkán vidéknek, de ugyancsak része Kelet-Stájer termál vidéknek, ill. a dél-kelet Stájer borútnak. Van egy határozott főtere, a szokásos háborús emlékművel, a D-i oldalon egy szép rk. templom, szép a körülötte kialakult kis sikátorszerű rész. Kissé szokatlan a mellette lévő kereszt, de az is szép. Maga a város iskolaváros, sok diákkal (talán csak egyetem nincs, minden más iskolatípus, beleértve a zeneiskolát is). A várost É felé elhagyva lehet megnézni a Berghofer féle malmot (lásd OTT).
Ha éppen erre járunk, akkor érdemes egy rövid sétát tenni a városkában.