Ausztria, Feldbach, SzG3

Ausztria Feldbach

Ott-tartózkodás ideje: 2012. okt. 28.  (1 nap)

0 hozzászólás I 5 242 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. jún. 02. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria feldbach

A Grácba menő főúton található Feldbach, amelyet a honlapjuk úgy reklámoz, mint a környék nagy bevásárló központja. Azt tényleg el lehet mondani, hogy gyakorlatilag az egész belváros egy nagy bevásárló utca, a külső részek meg tele vannak nagy áruházakkal. Ettől egy kicsit kaotikusnak tűnik (nekem Fürstenfeld jobban tetszett). Lehet, hogy ezek a belvárosi házak műemlékek, de a földszintjüket szinte kivétel nélkül elfoglalják az üzletek. Itt még a főtér is egy nagy parkoló, máshol ilyen helyre csak kevés kocsit engednek be, vagy mélygarázsba terelik azokat. Na erről ennyit. A belvárosi részlegérdekesebb része a plébánia templom mögött található Tabor. Mint azt már korábban írtam (Schloß Tabor) a Tabor egy általános fogalom erre felé. Itt konkrétan a plébánia templom köré épített kis falu, kifelé várfalszerű építmény, befelé kis helyiségek, kamrák, stb., a menekülő népeknek itt volt saját kis tulajdonuk, ahol vész esetén elhelyezhették saját családjukat, vagyonukat. Több esetben is csak így menekültek meg, a város gyakorlatilag porig égett, csak a Tabor-t nem tudták elfoglalni. Az egész kialakítás nagyon emlékeztet az erdélyi erődtemplomokra. A plébánia templom mellett van egy érdekes óratorony, modern és igen színes díszítésű. A belvárosban sok szökőkút is található, figyelemre méltó még a Városháza épülete is. Aki egy jót akar vásárolni, annak biztosan jó hely.
Időközben ismét erre jártam és megnéztem a Rába folyót, ahogy a város mellett elfolyik (ez kellett a Rába blogomhoz). Ismét azt tapasztaltam (persze tudom, hogy az akaraton kívül jó sok pénz is kell hozzá), hogy a sógorok igencsak tesznek a szép környezetért. Itt is az történt, hogy egy viszonylag rövid szakaszon úgy alakították át a Rába medrét és környezetét, hogy egyszerűen jó ide jönni. Van itt kerékpár híd, kis skywalker, mesterséges sziget, zúgók, stb. Egyszerűen jó itt lenni.