Csehország, Valdątejn, SzG3

Csehország Valdstejn

Ott-tartózkodás ideje: 2006. júl. 26.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 138 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. dec. 31. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Csehország Valdątejn vár kastély templom

Ez egy picike vár, de olyan mint egy ékszer. Szintén a Cseh Paradicsomban található, nem messze Kost várától (van még egy-két érdekes dolog erre felé). Mi egy másik kastélytól gyalogoltunk át ide. A vár egy kis gerincen helyezkedik el, rendkívül látványos. A Valdątejn név az osztrák Wallenstein család cseh neve (vagy fordítva?). Miután a husziták elfoglalták, elkezdett leromlani. 1621-ben a Valdątejn család visszanyerte a kastélyt és építettek egy templomot (erre a kicsi helyre!) Nepomuki Szent Jánosnak. Ma ez zarándokhely. Az idevezető hídon 10 cseh szent szobra van elhelyezve.
Azt már meg sem említem, hogy a környéke is egyenesen fantasztikus, jól kiépített turistautak, csodálatos sziklák. Nekünk miért nincs ilyen?