Ausztria, Bad Bluamu, Rogner Hotel und Spa, SzG3

Ausztria Bad Blumau

Ott-tartózkodás ideje: 2013. feb. 08.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 624 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. feb. 11. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria bad blumau rogner spa hotel

A múlt hétvégén megint sikerült egy darab Ausztriát megnézni, bár az idő néhol alaposan beleszólt, de arról majd ott.
Azt, hogy a sógorok valamit jól csinálnak, azt eddig is tudtuk. Több strandot is bemutattam, de ez a komplexum eddig mindenen túl tett. Persze az igénybevétel ára sem azonos, de egy Hundertwasserért mindenhol fizetni kell. Már Bécsben megemlítettem, hogy ott van egy múzeuma, de ott inkább a projektjeinek a makettjeit lehetett megtekinteni. Mivel nem igazán jegyeztem meg, hogy ezek hol épültek meg, ezért a meglepetés erejével hatott, hogy itt egy irgalmatlan kiterjedésű Hundertwasser csodára bukkantam. az épületek már messziről kirínak a tájból. Az autót egy parkolóban le kell tenni (a szállóvendégek egészen a recepcióig bemehetnek egy másik úton, ott van egy mélygarázs is). Rövid sétával egy patakon átívelő hídon juthatunk a fogadótérhez. Ide jönnek be a szállóvendégek, itt van a recepció. A látogatók, mint én is, tesznek egy kis kört balra (visszafelé az aszfaltúton) majd jobbra fel be lehet menni a területre. Itt a legkülönb féle típusú házakat találjuk, a legkülönb féle megoldással (csak a teteje van befüvesítve ill. fák is rájuk vannak ültetve, vagy teljesen a föld alatt vannak) és a sajátos Hundertwasser színvilággal és építészeti megoldásokkal. Tulajdonképpen nem sok mindent kell elmondani az egészről (van itt minden: spa, wellness, medencék, hotel, masszázs, meg ki tudja még mi?), csak meg kell nézni a képeket és elcsodálkozni az egészen.