Ausztria, Oberfladnitz Gem. Thannhausen, Schloß Thannhausen, SzG

Ausztria Oberfladnitz

Ott-tartózkodás ideje: 2013. feb. 09.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 529 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. feb. 14. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria oberfladniz thannhausen kastély kastélypark

Folytassuk a kastélyok számbavételét, amivel gyarapítani tudtam azokat. Weiz felett Oberfladnitz-ban van Thannhausen kastélya. Sok mindent nem lehetett megtudni róla az interneten. Állítólag már a római korban is volt jele valami erődítésnek itt. Eleinte Burg Oberfladnitz néven "futott" a kastély, majd az 1580-as években felbukkant Konrad Frh. von Thannhausen, valószínűleg tőle eredeztethető a mai neve. Később átépítették reneszánsz árkádos kastéllyá. Az interneten keringenek olyan képek, mely szerint itt kulturális események zajlanak, valamint 4*-os szálloda működik itt. Ennek nyomát nem találtam. Szerencsére be lehetett menni az árkádos reneszánsz udvarra, tényleg szép nagy kastély. Körötte hatalmas park, az le van zárva. Remélem jobbra fordul a sorsa (néhány személyautót láttam az udvarban, talán jelent valamit).