Phuket- csalódással

Thaiföld Phuket

Ott-tartózkodás ideje: 2013. jan. 25.  - 2013. feb. 08. (14 nap)

6 hozzászólás I 29 866 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. feb. 15. küldd el ismerősödnek
avatar utasvoltam Beszámolója
Ezt a beszámolót azért írom, hogy megkíméljek másokat attól, hogy illúziókkal utazzon Phuketre.
Leszögezem: Phuket szigete gyönyörű, télen az időjárás a kellemesen meleg és a hőség között változik (33-35 fok), a tenger csodálatos (smaragdzöld, min. 28 fokos és meglepően tiszta a Kata Beachen). Aki szívesen starndol egész nap, este pedig élvezi a bárokat, esteleg a bazárokban szeret bóklászni, annak remek uticél.
Csak mi mást szerettünk volna!
A 2 felnőtt 2 tizenéves gyerekből álló családunk elképzelése az volt, hogy 1-2 nap strandolás után 1 napot kirándulunk valamelyik környező szeigetre vagy strandra. És ezt így váltogatjuk a nyaralás egész ideje alatt. A 18 órás repülőút utáni másfél órás transzfer már mutatta, hogy ez nem lesz egyszerű. Phuket szigete ugyanis alig látszik ki a turisták alól, a közlekedési dugók a legvadabb budapesti csúcsforgalmon is túltesznek. 50 km-re kb. 1,5 óra utazási idő minimum kell a bérelt minibusszal.Aki nem bírja az autózást, annak ez igazi gyötrelem.

Végül 2 szervezett kiránduláson vettünk részt James Bond sziget+ sznorkelezés+ kajakozás 2x. A táj gyönyörűséges, a tömeg elképesztő. James Bond szigeti kilátóra konkrétan nem tudtunk kiszálni a tömeg miatt. A túrának ez a része teljesen kihagyható, tömeg, fekália szag és bazárosok a kicsi szigeten. A hajóút (lassabb felépítményes hajóval)többi része gyönyörű, a kajakozás még hosszabb is lehetett volna! Ha megoldható, javaslom inkább azt a verziót, ami kajakozik, a sziklákat hajózza körül, de James B-ot kihagyja. Egyébként az út 2 felnőtt+2 gyereknek 4000 BHT volt transzferrel, ebéddel, frissítővel. Akkor 1 BHT = 7,5 Ft.

A másik utunk motorcsónakkal (speed boat) Phi Phi szigetek + sznorkelezés, + Khai sziget + Viking öböl. Szintén 4000 BHT. Amikor a csónakosok azt mondják, hogy kicsit hullámos a tenger, és kínálják a tengeribetegség elleni bogyót, érdemes bevenni (kb. 30 perc után kezd el hatni). Speedboattal a viharos tengeren szörnyű volt! 1 óra helyett 1 ó 20 percig tartott az út, közben a Vidámpark zuhanójátékához hasonló élményben volt részünk folyamatosan. Ahogy a hullámok megdobták a csónakot, az zuhant kb. 2 métert, a vízfelszínhez ütődött, majd kezdődött elölről. Amikor a gyógyszer elkezdett hatni, utána legalább a gyomrunk nem jött fel a torkunkba, de a folyamatos ütközések miatt a testünket a csónak fala rendesen lilára verte. Ezután kikötöttünk a Maya Beachen másik 35 csónak társaságában- a part nem látszott ki az emberek mögül. És ez így ment a túra végéig- mindenhol max. 30 perc idő a fényképezésre, de a táj nem is látszott.
A legkiábrándítóbb a Khai sziget volt: az emberek lábánál valóban ott úszkáltak a halak, de a parton nyugágyak százai, a nyugágyakban a másfél órás turnusokban érkező tömeg, a homokban pedig ezeknek az embereknek az otthagyott sörösüvege és műanyag pohara.
Nekünk az jött át, hogy Phuket szigete bele fog rokkanni a turizmus fejlődésébe, a sziget szépsége eltűnik a tömegturizmus alatt. Nagy kár érte!

Néhány praktikus adatot még megosztok az olvasókkal: A Bp-Phukat Qatar Airways járat megáll Kuala Lumpurban- 1 óra várakozás a repülőn (össz. 18 óra).
Mi a starndok közül csak a Kata Beach strandján voltunk- gyönyörű! A két szélén remek sziklás tengerfenék egy trópusi akvárium élővilágával, remek sznorkelezési lehetőség. Felszerelést érdemes itthonról vinni, az olcsó cuccok 1 nap alatt tönkremennek, a jó minőségűek meg elég drágák (1250 BHT az én szemüvegem és pipám, 2500 BHT férjem nagyobb méretű szemüvege.) A parton simán lent hagytuk a nyugágyakban a törölközőket, strandcuccokat, senki nem nyúlt hozzá. 2 nyugágy 1 napernyő = 200 BHT/nap. Aki nem bírja a zajt, vigyen magával gyúrható viasz füldugót - nagyon megkönnyíti az éjszakai alvást. A thai konyha kedvelői remek ételeket fogyaszthatnak, 1 fogás normális vendéglőben 150-300 Bht, persze ez nőhet a csillagos égig. Mi nagyon-nagyon finomakat ettünk, a gyerekek viszont egyáltalán nem értékelték a thai ízeket és szagokat, maradt a pizza + rántott csirkemell. Kata és Karon között van a Kata House, mellette egy vendéglő. Szerintem holland a tulaj, ők kínálnak meglepően jó áron menüt, és finom európai csirkeételeket. Különben a rántott csirke és a pizza nem mindenhol hasonlít az európai ízekre. A gyümölcsök isteniek, a gyümölcs-shakekek nem kevésbé. A mini banán kilója kb. 30-50 Bht, míg 1 db nagyobb banán 10 Bht. A görögdinnye kilója 70 bht, 1 pucolt ananász 70 bht., 1 shake 50-70 bht. Ami nem volt Phuketen az a papírzsebkendő! Kata Beach nagyon kicsi település, és az üzletei igazán kiábrándítóak voltak. Egy gyerek póló 180-250 bht, felnőtt póló 200-300 bht- de mi csak nagyon vacak dolgokkal találkoztunk. NAgyobb településen biztosan sokkal jobb dolgokat lehet kapni!

Amit mindenkinek ajánlok, egy jó, nem túl olcsó biztosítás megkötése. Sajnos nekünk szükségünk volt rá: a hazaindulás napján, késő délután nagyon rosszul lettem, a reptéren a beszállásnál elájultam, nem is engedtek felszállni bennünket. Kiszáradással és ételmérgezéssel kerültem kórházba- nagyon flottul ment (Bankok Kórház, Phuket városa). Rendes szobát és kezelést kaptam, ami 2 napra 62000 Bht, vagyis 465000 Ft volt. És csak infúziót kaptam. Szerencsére a kórházban több nemzetközi biztosítási ügyintéző dolgozik, ők elrendeztek mindent a mi biztosítónkkal, és ezt nem kellett nekünk a helyszínen kifizetnünk. A repülőjegyet viszont igen! A repülőjegyes irodák mindenütt csak 5-ig dolgoznak, utána marad az internet- 4 db repülőjegyet nem is könnyű venni az utolsó pillanatban, az ára pedig 900000 Ft- ezt nekünk kellett kifizetni. Remélhetőleg a biztosító utólag megtéríti.
+ a telefonköltségek, étkezés, stb, ami még a "hosszabbítással járt". Szóval jó biztosítást javaslok, főleg azoknak, akik motorozni akarnak. 13 nap alatt 3 fehér emberes motoros balesetet láttunk, ami biztosan nem két fillér volt.
A reptéren nincsenek éttermek, csak gyorsbüfék, a becsekkolás előtt még van egy Burger King, bent már csak sokkal gyengébb kínálatú és drágább büfék. A maradék pénzt itt még el lehet költeni, de az étel meglepően drága (3 szendvics + 2 krumli a Burgerben 1000 Bht).
Majd jön a 18 órás hazaút.

Remélem, tudtam pár hasznos infóval szolgálni azoknak, akik Phuketra készülnek!
spanifer75 - 2014.03.19. 14:42

2014. februárjában töltöttem két csodálatos hetet Phuket szigetén. Engem is meglep a fenti élménybeszámoló. Két hét sajnos nagyon kevés idő ahhoz, hogy az ember mindent lásson. Mi csak három strandra tudtunk elmenni Kata, Karon, Nai Harn. Mindegyik gyönyörű volt. Phi-phi, James Bond szigetek kötelező látnivaló itt, ezért is van a tömeg. De szerintem megérte:-) ajánlom még a Kao Lak túrát bambusz raftinggal és elefántolással. Mi a Hungarian Centerben szálltunk meg. Nagyon kedves a tulaj, aki olyan szigeteket is tud ajánlani ahol szinte senki sincs. Ha valaki ilyenre vágyik ajánlom Őket. http://www.thaifold-extrem.hu/.Jövőre visszamegyek:-)

spanifer75 - 2014.03.19. 14:41

Dita35 - 2013.10.11. 20:05

Nagyon meglep amit írtál..Phuket szigetén rengeteg a látnivaló és sokféle hajókirándulásra van lehetőség.Egy hónap is kevés lenne a felfedezéséhez. Phuket town szép város, kínai templomokkal, kilátóval, Buddhista templomokkal, és ez az egész szigetre jellemző.Van állatkert tigris simogatással, elefánt túra, gibbon rehabilitációs központ, orchidea farm.Csodaszép strandok pl. Kata,Karon,Kata Noi,Nai Harn,Ya Nui és még sorolhatnám.Kirándulás a Similan Nemzeti Parkba, Krabi, Korall sziget,Racha, Phang Nga. Dzsungel túra vízeséssel, nagy Buddha kilátó, és még írhatnám holnapig..

roli101 - 2013.02.20. 21:33

Thaiföld felejtős. Drága, koszos, tele hülye orosz turistával. De ezt most már ti is tudjátok. Phuket pedig az egyik legdrágább része. Kambodzsa valóban sokkal jobb.

kirinshiku - 2013.02.15. 19:27

képeket kérünk

kirinshiku - 2013.02.15. 19:24

Határozottan,jó a beszámoló,ezt az oldalt erre találták ki...Javaslom a kevésbé felkapott helyeket vagy esetleg Kambodzsa ahol a tengerparton még mindig 2 Usd a rákvacsora:)