Ausztria, Hartberg, Schloß Hartberg, SzG3

Ausztria Hartberg

Ott-tartózkodás ideje: 2013. feb. 09.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 352 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. feb. 21. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria hartberg vár kastély

Hartberg egyik nevezetessége a Schloß Hartberg. A város régi magját körbevette a városfal, ennek maradványai mai is láthatóak. Erre a városfalra úl rá ez a kastély, az ÉNy-i részen. Az 1500-as években kezdődött az építése, majd egy hercegi pár a XVII. században egy árkádos szárnnyal bővítette. Ma a város tulajdonában áll (egy másik honlapon azt olvastam, hogy egy kozmetikai cégé, de a helyszínen erre vonatkozóan nem láttam semmit). Jelenleg kiállítás van az árkádos szárnyban. Magát a kastélyt és a szépen fallal körülvett parkot jelenleg nagyobb szabadtéri eseményekre, kisebb koncertekre, esküvőkre használják. Én már csak azt nem értettem, hogy a fal és a kastély közé miért kellett egy acéldoboz beletenni, ráadásul az általam igencsak utált rozsdásított kivitelben?