Ausztria, Fürstenfeld, Schloß Welsdorf, SzG3

Ausztria Fürstenfeld

Ott-tartózkodás ideje: 2013. máj. 12.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 097 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. máj. 30. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria fürstenfeld welsdorf kastély

Ismét találtam egy kastélyt, ami némi ellentmondásban van az interneten látottakkal (vagy csak én nem tudok valamit). Már magát a helyet is eléggé nehezen találtam meg, mertsemmi tájékoztatás, hogy merre van, pedig ha lehet hinni a saját honlapjuknak, akkor ez egy idegenforgalmi paradicsom. Lehet, hogy így van, a kapu felől ebből nem látszik semmi, keményen be van zárva, semmi mozgás. A honlapjukon (igaz, az ellentétes, udvari odalon), megterített asztalok, stb., mintha valami kerti gardenparty lenne előkészítve.Sobákat és rendezvénytermeket is lehet bérelni. Történelme nem tartalmaz sok érdekességet, egyedül egy csatlakozás a már korábban említett Ágostonos kanonokrendi kolostorhoz (Pöllau), s mint tulajdonosok nyári rezidenciának használták a kastélyt a prépostok. Amúgy elég drága helynek tűnik, 140! GBP egy kétágyas szoba. Remélem, hogy igaz ez a hotel státusz, mert így legalább lesz egy esélyem, hogy talán később részletesebben megtekinthetem.